У США легалізували злам смартфонів

— 28 липня 2010, 13:19

Американський уряд офіційно визнав практику зламу (jailbreaking) iPhone для несанкціонованого встановлення програм повністю законною. Тепер власникам апаратів за подібні дії не загрожує юридична відповідальність.

Відповідне рішення ухвалили Бюро США з авторських прав і Бібліотека Конгресу. Директор Бібліотеки Джеймс Біллінгтон пояснив, що подібний злам смартфонів не входить до числа тих практик, які порушують закон про захист авторських прав у цифрову епоху.

"Коли споживач зламує смартфон, щоб операційна система на цьому пристрої могла взаємодіяти з незалежними додатками, які не були схвалені виробником смартфона або творцем операційної системи, такі дії є законними, за умови, що злам здійснюється тільки для цього", - йдеться в рішенні Бюро США з авторських прав.

Таким чином, власники iPhone можуть цілком легально зламувати свої смартфони для встановлення сторонніх програм в обхід офіційного інтернет-магазину App Store.

Протягом останніх трьох років корпорація Apple робила все можливе, щоб ентузіасти не змогли обійти захист операційної системи iPhone OS.

ВІДЕО ДНЯ

Те ж саме стосується і власників пристроїв на базі Linux (наприклад, Android або webOS) - тепер вони можуть безперешкодно модифікувати програмне забезпечення своїх смартфонів, отримуючи права суперкористувача і відкриваючи доступ до нових можливостей прошивок.

Крім того було продовжено поправку, що дозволяє перепрошивати iPhone, щоб змінити мобільного оператора.

Що стосується зламу захисту DVD, користувачі одержали право обходити захист диска від копіювання і використовувати його зміст для створення невеликих некомерційних відео.

Зламувати дозволили і комп'ютерні ігри - захист від копіювання можна обходити з метою пошуку їх вразливих місць.

Крім того, тепер цю інформацію не треба передавати виробникам. Її можна використовувати й в особистих цілях, якщо вони не порушують законів.

За матеріалами ТСН та Дзеркала тижня

Реклама:

Головне сьогодні