У серпні в Україні стане ще спекотніше

— 30 липня 2010, 12:34

За його словами, у перші два тижні серпня спека може сягнути 40-42°. При цьому така температура буде спостерігатися майже на всій території країни, повідомляє Бі-Бі-Сі.

"У серпні на території України, згідно з розрахунками, має спостерігатися найвища у цьому році температура повітря у 40-42° у переважній більшості регіонів, крім західних областей", - зауважив Кульбіда.

Керівник Гідрометцентру також повідомив, що така температура триватиме щонайменше два тижні - принаймні до середини серпня.

[L]

Кульбіда каже, що унікальною є також і тривалість спекотної погоди цього року, коли від червня температура майже не змінюється і залишається стабільно високою.

Утім, як відзначив керівник українського гідрометцентру, через загальносвітові кліматичні зміни, за останні 20 років середня температура літнього періоду зросла на півтора градуси.

Тим часом Олексій Кокорін, керівник Кліматичної програми Всесвітнього фонду дикої природи ООН у Росії, яка цього року також потерпає від аномально високих температур, вважає, що до 2070 року аномальна спека стане нормою.

Коментуючи рекордні температури навіть у Росії, експерт також звернув увагу, що аномальними є не тільки високі температури, але і тривалість спеки:

"Найдовший період аномальної спеки у 3 тижні було зафіксовано у Росії 1936 року, але такого, щоб спека тривала понад місяць, ще ніколи не було".

При тому, що рекордна температура у 42° цього літа на європейському континенті була зафіксована на російському Поволжі, спека у Франції, Німеччині, Італії та Іспанії також є тривалою і аномальною, коли термометри навіть у тіні показують 40° вище нуля.

Реклама:

Головне сьогодні