У 2182 Земля може зіткнутися з астероїдом - вчені

— 30 липня 2010, 15:11

Щоправда, на наше щастя, вірогідність, що за 172 роки ця прикра подія таки станеться, науковці оцінюють у 1:1000, повідомляє The Telegraph із посиланням на Universe Today.

Наразі більш загрозливою виглядає перспектива зустрічі із астероїдом Апофісом, що долетить до Землі у 2036-му році, знов-таки, в одному з 250 тисяч випадків.

Як зазначає журнал Icarus, те, що зіткнення відбудеться раніше, є малоймовірним, втім, небезпека зросте до 2080-го року, коли орбіта астероїда знов приведе його до Землі.

Знання про небезпеку, яку несе з собою астероїд, "може допомогти в подальшому розробити механізми відхилення шляху астероїду", зазначає співавторка дослідження з Університету Вальядоліду (Іспанія) Марія Еухенія Сансатуріо.

Про астероїд 1999 RQ36 вченим стало відомо у 1999-му. За їхніми підрахунками, він є удвічі більшим за Апофіс. Якщо зіткнення з ним таки відбудеться, то воно може спричинити загальне спустошення та масове вимирання.

Попередня зустріч Землі з астероїдом призвела до утворення велетенських кратерів та цунамі. Також, за деякими теоріями, саме вона призвела до загибелі динозаврів.

Реклама:

Головне сьогодні