Запахи та звуки зберігаються в мозку разом зі спогадами

14
10 серпня 2010

Виявилося, що запахи й звуки пов'язані зі спогадами, оскільки вони зберігаються в тій самій частині мозку.

Дослідження, результати якого опублікував журнал Science, показало, що, коли ми під час емоційного переживання чуємо запах або звук, вони "сплітаються" разом з цим спогадом, повідомляє The Telegraph.

Науковці з Національного інституту Неврології у Турині зробили це відкриття під час експерименту зі щурами. Тварин піддавали електричному розряду одночасно із блиманням вогників, звуковим сигналом або запахом оцту.

Виявилося, що "спогади" щурів про біль та страх збереглися у тих частинах мозку, де знаходиться інформація, пов'язана із образами, звуками або запахами.

Наприклад, ті гризуни, що одночасно зі струмом чули звук, зберегли спогад про цей досвід у тій частині мозку, що відповідає за інформацію, що надійшла через вуха.

Дослідники вважають, що два типи інформації об'єднуються в мозку, тож один спогад тягне за собою й інший. Це пояснює, чому ті чи інші запахи, як вважають, можуть сприяти покращенню пам'яті.

У римо-католицькій школі Всіх Святих у Ліверпулі, наприклад, використовують запах м'яти та шурхіт листя задля підвищення ефективності процесу навчання. Вважається, що таке стимулювання чуттів дітей допомагає їм сконцентруватися та краще запам'ятовувати матеріал.powered by lun.ua