NASA може відправити зонд на астероїд, який прямує до Землі

7
11 серпня 2010

Проаналізувавши орбіту астероїда, що є більшим за півкілометра завширшки, науковці вже припустили, що, ймовірніше за все, він зміг би досягти Землі 24 вересня 2182-го року.

У разі якщо NASA дасть цьому плану "зелене світло", у 2106-му році до астероїда вирушить космічний корабель, щоб скласти його карту та зібрати зразки породи, повідомляє The Telegraph.

Запланована місія є одним з претендентів на фінансування у рамках програми New Frontiers. Її "конкурентом" є політ на Венеру. Куди все ж таки відправиться зореліт - NASA має оголосити наступного року.

NASA офіційно класифікує RQ36 як "потенційно небезпечний астероїд".

Майкл Дрейк, який очолить проект, якщо до втілення буде обрано саме його, каже: "Те, що він є однією з найлегших цілей, аби дістатися, дивним чином означає й те, що він також легко може й стукнути нас".

"Це міг би бути гігантський удар, наче сотні найбільших ядерних бомб, які коли-небудь робились, вибухають одночасно, утворюючи кратер 10 кілометрів завширшки", - розповів старший науковий співробітник Південно-Західного дослідницького інституту у Боулдері (Колорадо) Кларк Чепмен журналу National Geographic.

Торік група експертів, призначена президентом США Бараком Обамою, рекомендувала зосередитись саме на місії "десанту" на невідомий астероїд.

Цей план скидається на сюжет голлівудського блокбастеру "Зіткнення з безоднею", в якому Білий дім направляє космічний човен до астероїда, який загрожує врізатися в Землю.

Про свій план обрати невеликий астероїд та відправити до нього корабель для дослідження у 2008-му також вже оголосила Європейська космічна агенція.powered by lun.ua