Табачник зібрався переписати правила прийому до вузів

11
13 серпня 2010

До кінця серпня Міністерство освіти винесе на громадське обговорення нові правила прийому до ВНЗ на 2011 рік.

Про це під у п'ятницю під час прес-конференції заявив міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, передає Інтерфакс-Україна.

"До кінця серпня правила прийому на наступний навчальний рік будуть оприлюднені для громадського обговорення", - сказав міністр.

"Будуть запропоновані зміни, які не тільки врегулюють проблемні питання та недоліки цього року, але і роблять вступну кампанію наступного року більш відкритою, прозорою і зручною для абітурієнтів", - додав міністр.

Крім того, Табачник повідомив, що буде запропонований прийом абітурієнтів до ВНЗ на основі трьох складових: балів за зовнішнє незалежне оцінювання (що складе 2/3 від загальної кількості балів) і середній бал атестату.

Також, на думку міністра, необхідно вводити так званий "бал вищого навчального закладу".

Крім того, він зазначив, що вже в 2011 році планується впроваджувати елементи системи "електронний надходження".

Планується також врегулювати питання з пільговиками при вступі до ВНЗ. На думку Табачника, пільгами при вступі до ВНЗ мають користуватися абсолютні переможці олімпіад та конкурсів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, то є
абітурієнти, які зайняли перші місця.

Іншим, на думку міністра, додаткові бали потрібно ставити в як заохочення.

Табачник переконаний, що необхідно "прибирати" явище, коли у переможців олімпіад і МАН розрив з рейтинговим списком до 100 балів.

Крім того, міністр висловив думку, що в новому законі про вищу освіті питання визначення вартості за навчання на контрактній формі має бути переданий автономії вузів.powered by lun.ua