На Черкащині знайдено найбільше поселення трипільців

111
13 серпня 2010

Результати геомагнітної зйомки свідчать, що поселення налічували від 1500 до 2800 будівель, розташованих концентричними колами, повідомляє Gazeta.ua.

За словами керівника експедиції Володимира Круца, це найбільше з відомих трипільських поселень, яке існувало між селами Легедзине й Тальянки.

Поселення в Буго-Дністровському міжріччі вражають своїми розмірами - Тальянки - 450 гектарів, Майданецьке - 250 гектарів.

Цього року археологам вдалося знайти помешкання із унікальними архітектурними деталями - підлогою та жертовником, розповів керівник проекту Олексій Корвін-Піотровський.

Вченим уперше вдалося встановити, що люди, які залишали це житло, забрали з собою піч - символ сімейного вогнища. Під житлом було знайдено горщик, який, ймовірно, слугував родинним оберегом.

Розкопки трипільських поселень було розпочато у 1981-му році. Понад 10 років вони здійснюються коштом французького мецената Бертрана Коста. Зі слів учасників експедиції, в останні роки жодних коштів від держави вони не отримують.

"Україна - молода незалежна держава з давньою історією. Усі багато говорили про трипільську культуру, але ніхто нічого не робив. Тому я вирішив допомогти Інститутові археології НАН України", - каже меценат.powered by lun.ua