В Україні мультфільм South Park перевірять на порнографію

11
31 серпня 2010

Національна експертна комісія з питань суспільної моралі вирішила створити комісію в складі себе, Міністерства внутрішніх справ і Міністерства культури для визначення, чи є мультфільм South Park, який транслюється на каналі "MTV Україна", порнографією.

30-го серпня комісія на своєму засіданні спробувала визначити моральні якості South Park, а також трансльованого по ICTV комедійного серіалу "Наша Russia", повідомляє "Коммерсант".

В останньому авторів скарги обурило те, що герої називали один одного "козлами", "суками" й обіцяли "засунути в жопу свисток". Однак, оскільки представники каналу на засідання не з'явилися, члени комісії дали серіалу спокій.

Зате в залі була присутня програмний менеджер "MTV Україна" Марія Панченко. Саме до цього каналу в членів НЕК виникло найбільше питань, після того як на екрані показали одну з серій мультсеріалу South Park, у якій один із героїв розповідав, як він "узяв у рот піпіську свого друга".

Коли екрани відключили, члени НЕК і запрошені трохи помовчали, після чого почали активно обговорювати побачене.

"Я не бачу тут порнографії. І взагалі, цей серіал заборонений тільки в трьох країнах - Ірані, Сінгапурі й Малайзії. Заборонивши його, ми вдаримо по демократичному іміджу України", - заявив директор програм Міжнародного фестивалю мультиплікаційних фільмів "Крок" Олександр Шпилюк.

"Ми нічого не забороняємо, а тільки рекомендуємо. Не показуйте тут свою непоінформованість!" - перебила його член комісії народний депутат Лілія Григорович (НУ-НС).

У дискусію втрутився головний сексопатолог Міністерства охорони здоров'я Ігор Горпинченко, який заявив, що продемонстровані кадри є "словесною порнографією, що впливає на дітей".

"По-перше, у нас є прокатне посвідчення на цей мультфільм, а по-друге, його показують після десятої вечора, коли діти вже сплять", - спокійно заперечила Панченко, після того як їй нарешті надали слово.

У підсумку, незважаючи на запал дискусії, члени НЕК усе-таки вирішили не визнавати показану серію South Park порнографічною, а створити вказану вище комісію, яка й повинна буде визначити чи є мультсеріал порнографією.

Видання зазначає, що наостанок голова комісії Василь Костицький поцікавився, чи знають батьки програмного менеджера "MTV Україна", чим вона "тут займається і що захищає". Марія Панченко відповіла, що знають.

Американський мультсеріал South Park почав виходити в США 1997 року як серіал для дорослих, що висміює недоліки американської культури. 2002 року він був внесений у Книгу рекордів Гіннесса як "анімаційний фільм із найбільшим використанням ненормативної лексики".powered by lun.ua