Науковці виявили "гени короткозорості"

103
13 вересня 2010

За якихось десять років з'являться ліки, що запобігатимуть виникненню короткозорості або зупинятимуть її розвиток. Мільйони людей будуть позбавлені незручностей та витрат на контактні лінзи, окуляри й лазерну хірургію, повідомляє The Daily Mail.

Короткозорість або міопія зазвичай розвивається у дитячому віці. У деяких випадках погіршення зору є раптовим. Засобів загальмувати цей процес не існує, й, у тяжких випадках, міопія здатна призвести до повної сліпоти.

Дослідження механізмів виникнення цього захворювання було проведено міжнародною групою вчених, яку очолили фахівці з Лондонського королівського коледжу. Його результати були опубліковані у журналі Nature Genetics.

Реклама:

Аби виявити  ген, пов'язаний із короткозорістю, вчені дослідили ДНК більше ніж 4 тисяч британських близнюків та ще 13 тисяч осіб з Британії, Голландії та Австралії.

Виявилося, що носіями цього гена-"зловмисника" є 45% британців, ті ж, хто має дві його копії, є вдвічі більш схильними до короткозорості.

"Вже багато років було відомо, що найважливішим фактором ризику для короткозорості є наявність її в батьків, й ми уперше ідентифікували гени, що можуть бути задіяні у (процесі) передачі цієї схильності", - зазначає провідний автор дослідження Пірро Хайзі.

Лише у Британії на міопію страждає кожен третій дорослий, підкреслив інший дослідник Кріс Хеммонд.

"Люди із сильно вираженою короткозорістю мають істотний ризик втрати зору в майбутньому. Сітківка може відшаруватися від задньої частини ока, наче шпалери від стіни", - наголошує він.

В результаті другого дослідження, проведеного голландськими науковцями, вдалося виявити ще один "ген короткозорості". Врешті-решт, може виявитися, що за цим захворюванням стоять дюжини різних генів.

Реклама:

Ліки від короткозорості можуть з'явитися вже за десять років, каже Хеммонд. Іншим методом лікування, на його думку, могла б стати "генна терапія" - введення в око "здорових" генів.Реклама: