Гігантський спалах на Сонці у 2013-му може паралізувати Землю

17
22 вересня 2010

Катастрофа, що трапляється раз на сто років, може потягти за собою крах енергосистеми, колапс комунікаційних систем та авіасполучення, відключення інтернету. Постраждати можуть як хатні морозильники, так і навігаційні системи автомобілів, повідомляє The Sun.

Загроза лиха є настільки серйозною, що міністр оборони Великобританії зібрав з цього приводу у понеділок термінову конференцію. Науковців він закликав терміново вибудувати відповідну стратегію, аби запобігти грандіозним збиткам.

Реклама:

Науковці побоюються, що може повторитися Великий Сонячний спалах 1859-го року, коли дві третини земного неба стали криваво-червоного кольору.

Того разу наслідком катастрофи стали жахливі збитки у Європі та Азії, перегорілі телеграфні дроти на двох континентах.

У 1989-му році через менший сонячний спалах вийшли з ладу електростанції в Квебеку, Канада.

Катастрофа 2013-го року здатна стати відображенням блокбастеру "2012". За сюжетом фільму-катастрофи, сонячний спалах спричинив глобальне підвищення температури на Землі, цунамі та землетруси.

Цікаво, що гігантський сонячний спалах, ймовірно, матиме й "хороший" бік: через нього до Землі може долинути "дощ" із коштовного каміння.

Експерти з Університету Ендрюса вважають, що пилові хмари у деяких частинах космосу можуть бути наповнені рубінами та сапфірами і внаслідок бурі їх може закинути на Землю.

Реклама:


Реклама: