Українцям пропонуватимуть п'ять вакцин від грипу

— 27 вересня 2010, 13:25

У листопаді в Україні очікують спалах захворюваності на грип та застуди, пише "Німецька хвиля".

Та, як запевняє міністр охорони здоров'я України Зиновій Митник, українська система охорони здоров'я готова до сезонного підвищення захворювань на грип та ГРВІ.

Чиновник вже звернувся до глав обласних держадміністрацій та влади Києва і Криму з проханням передбачити можливість закупівлі вакцин для проведення профілактичних щеплень проти грипу.

Цього року до осіннього спалаху захворювання Україна підготувалася ретельніше, аніж раніше. На сьогоднішній день в Україні офіційно затверджено п'ять вакцин, призначених для профілактики грипу та ГРВІ нідерландського, бельгійського та українського виробництва.

Ще одна французька вакцина проходить нині експертизу. Медики констатують, що в них є шестимісячний запас доз, необхідних для вакцинації.

ВІДЕО ДНЯ

Однак член правління Українського медичного союзу Володимир Завгородній закликає владу не переборщити з закликами поголівної вакцинації та не створювати паніки серед населення.

"Той, хто має бажання і свідомо хоче провести щеплення, він абсолютно має можливість це зробити. Я не розділяю позиції, що це має бути кампанійщина. Тим паче, що немає однозначної позиції щодо цілковитої безпечності вакцин, які пропонувалися", - наголосив Завгородній.

За його словами, штами грипу кожен рік змінюються і вакцинуватися доводиться щорічно, але до цих пір науково не обґрунтовано, як така інтенсивна вакцинація загалом впливає на організм.

Передусім медики радять громадянам обачніше ставитися до свого здоров'я, а владі - не створювати паніки і спекуляцій щодо грипу. Саме так сталося торік, коли захворюваність і смертність від грипу і ГРВІ була не вищою, аніж у попередні роки, а в Україні був створений небачений ажіотаж.

Реклама:

Головне сьогодні