Небачені яскраві миті з життя польових мишей

966
28 вересня 2010

Протягом року французькі фотографи Жан-Луї Клейн та Марі-Люс Х'юбер спостерігали за потаємним життям пухнастих гризунів, повідомляє The Daily Mail.

"Коли ми знімали у дикій природі, нам не потрібно було ховатися. Ти просто знаходиш хорошу точку, дуже тихо лежиш протягом довгого часу та чекаєш на мишей", - згадує 55-річний Клейн.

Спостереження за маленькими моделями у перші тижні після їхнього народження розпочалося в студії. Знімати таких малюків на волі було б ризикованим, адже тоді сполохана матір могла б покинути своїх мишенят.

Реклама:

"Замість цього ми зняли материнську поведінку в студії перед тим, як відпустити мишей, щойно дитинчата достатньо зміцніли для життя на волі", - каже фотограф.

Клейну та Х'юбер вдалося вхопити кожну яскраву мить з життя тваринок. Зокрема, їм вдалося зробити приголомшливі знімки миші, що пливе.

На вологих луках, де зазвичай мешкають гризуни, їм часто доводиться мати справу з водою, тож, перш ніж випустити тваринок на волю, фотографи помістили одну з них у маленький акваріум.

Фотографам вдалося підгледіти, як миші б'ються, як облаштовують собі домівки, як добувають їжу. На одному ж з фото мама-мишка обережно котить до гнізда своє маля по тонкій стеблині.

Однією з найяскравіших фотографій стала та, де миша висить на хвостиках своїх братів та сестер.

Реклама:

"Ці дуже молоді мишки стають незалежними та граються недалеко від свого гнізда. Після того, як матір іде, мишки декілька днів залишаються вкупі, підростаючи в спокійних умовах, а тоді розбігаються", - розповідає фотограф.

"Як і мавпа, польова миша має чіпкий хвіст і використовує його як п'яту лапу. Зазвичай, хвіст використовується для підтримування балансу, коли його власник видирається стеблами трави. Таким чином, миша може вільно використовувати обидві передні лапи", - додає він.

Як пояснює Клейн, хвіст миші завжди інстинктивно шукає, за що б ухопитися. Зазвичай, це стебла трави, але інколи це й просто "сусідні" миші.Реклама: