Полярне сяйво з’являється дедалі рідше - вчені

— 30 вересня 2010, 17:29

Упродовж останніх п'яти років Полярні сяйва стали дедалі рідше з'являтися на небосхилі північних регіонів, пише Німецька хвиля.

Фактично, зараз ми спостерігаємо мінімум їхньої активності за останнє століття, повідомили представники Фінського метеорологічного Інституту.

Зазвичай північні сяйва, або ж aurora borealis, слідують 11-річному "сонячному циклу" з відповідними максимумами і мінімумами активності.

"Офіційно сонячний мінімум був 2008 року, але він триває і триває, лише в останні півроку активність трохи підвищилася, але ми не знаємо чи означає це вихід з мінімуму", - повідомила дослідниця Ноора Партаміс.

Полярне сяйво з'являється унаслідок зіткнення сонячного вітру з атмосферою землі та відповідних збурень в іоносфері і магнітосфері. Тому "затухання" Полярного сяйва може бути сигналом того, що вщухла і генеруюча сонячний вітер активність на Сонці.

Дослідникам як Партаміс надається унікальна можливість спостерігати за допомогою сучасної апаратури, що ж буде з сонячним циклом за такого серйозного порушення сталих норм.

Під час піку сонячної активності 2003 року, станція на Шпіцбергені фіксувала полярне сяйво майже щоночі у сезоні. Зараз частота появи сяйва знизилася більше, ніж удвічі, а на найпівденнішій станції у Фінляндії за останні п'ять років реєструвалися лише від 2 до 5 випадків появи сяйва на рік.

Між тим, одне з найбільших природних див Канади - Полярне сяйво - тепер доступне і в режимі онлайн, завдяки веб-камері Канадського космічного агентства. Веб-передавач встановили в співпраці з університетом Калгарі та мерії міста Єллоунайф.

Окрім живої трансляції природного дива, відвідувачі спеціального наукового веб-порталу зможуть отримати корисну інформацію, переглянути світлини та дізнатися більше про дослідження взаємозв'язку сонця та землі, які ведуть канадські вчені. Запуск сторінки приурочено до початку сезону Полярних сяйв у Канаді, який починається у вересні та закінчується у травні.

У Канаді сподіваються, що новий проект сприятиме і збільшенню кількості туристів, які відвідають північ країни, побачивши красоти на своєму домашньому комп'ютері.

Реклама:

Головне сьогодні