В Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок

— 1 жовтня 2010, 10:49

Якщо ще на початку 2000-го року серед виявлених на Львівщині ВІЛ-інфікованих було близько 20% жінок, то нині цей показник - понад 40%, заявила головний лікар Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Мар'яна Служинська.

За останніх півроку в області зафіксовано 255 випадків зараження, пише "Німецька хвиля".

Експерт переконана, що ріст заражень серед жінок спровоковано передачею вірусу статевим шляхом, коли жінка є партнером ін'єкційного наркомана, при цьому не будучи сама наркозалежною.

"Вірус вийшов за межі групи, у нас збільшується статевий шлях передачі, а від так і кількість інфікованих серед жінок", - зауважила Служинська.

Як показують дослідження, з тих жінок, які вже уражені вірусом, понад 40% захворіли статевим шляхом, додає головний лікар Центру. Цей показник стосується Львівщини, у південних та східних областях України у такий спосіб заражаються більше половини жінок, каже Служинська.

[L]Вагітність теж вплинула на ріст показників інфікованих жінок, адже вагітні проходять відповідні обстеження, і у такий спосіб дізнаються діагноз, пояснила керівник Благодійного фонду "Салю"" Олександра Служинська.

На її думку, покращення діагностики, надія на порятунок за допомогою антиретровірусної терапії, яка продовжує життя для таких хворих, стимулюють до обстеження. А відтак і показники нових виявлень збільшуються, вважає керівник Фонду.

Хоча обстеження на ВІЛ для вагітних є добровільним, жінки зазвичай дбають про здоров'я свого потомства, і на Львівщині цей аналіз здають понад 90% майбутніх матерів.

Адже інфіковані жінки отримують супровід психолога, педіатра, соціального працівника, гінеколога, і шанси народити здорову дитину зростають. З 52 випадків вагітних-інфікованих, що виявили на Львівщині цьогоріч, 36 народили здорових дітей, повідомили у Центрі профілактики СНІДу.

Реклама:

Головне сьогодні