Дизайнер та вчені створили "рідкий одяг"

— 6 жовтня 2010, 11:00

Винахід іспанського модельєра Манеля Торреса спільно зі спеціалістами Лондонського імперіального коледжу, який було представлено на тижні моди в британській столиці, вже встигли охрестити як "рідкий одяг" або "одяг з флакончика".

А функціонує це так: за допомогою аерозольного балончика на тіло наноситься спеціальна речовина, яка, застигаючи, перетворюється на безшовний одяг.

Як стверджують винахідники, його можна багаторазово знімати й одягати і навіть неодноразово прати й носити під дощем. Вода йому не страшна. Розчинається матеріал лише спеціальним складником, який додається в комплекті до "одягу", пише "Німецька хвиля".

Винахідники стверджують, що речовина Fabrican не шкідлива для тіла - вона складається з бавовняних волокон та полімерів. Утім, експерименти на предмет алергічних реакцій на шкірі ще тривають.

З Fabrican можна створювати як окремі елементи одягу, так і цілі композиції. Винахідники продумали одразу кілька варіантів своєї "рідкої тканини" - від майже прозорого вуального до більш щільного. Текстура варіюється від шерсті до льону та акрилу.

Дизайнери стверджують, що трохи вправності - і з матеріалу легко можна буде навчитися робити найрізноманітніші предмети туалету - від футболок та штанів до купальників та капелюшків.

На ринок "рідкий одяг" має вийти лише через кілька років. Але про винахід одразу ж заговорили як про одяг майбутнього. Покупцю не доведеться бігати по магазинах в пошуках свого розміру - костюмчик сидітиме бездоганно, адже в точності відповідатиме вигинам вашого тіла.

Крім того, затрати на створення такого одягу в порівнянні зі звичайним - смішні. Футболка або сорочка застигають моментально - 10 хвилин і готово. Жодних строчок, жодних швів.

Щоправда, винахідникам ще належить побороти проблему сильного запаху від розчинника. Адже навряд чи якась модниця погодиться, аби від неї пахло, як від хімічного заводу.

І все ж розробники дуже оптимістичні щодо великого майбутнього свого винаходу. І це стосується не лише світу моди. Приміром, за допомогою аерозольної тканини стане можливо безболісно наносити бинти на рани. Для цього речовину в балончику необхідно буде доповнити якимось антисептиком. Також у планах аерозольний крем для взуття різних кольорів.

Реклама:

Головне сьогодні