Розроблено програму, яка завантажуватиме комп’ютери за секунди

— 6 жовтня 2010, 12:48

Експерти розробили та почали впроваджувати новий тип програми, що починає роботу комп'ютера до того, як завантажується операційна система.

Зараз значна кількість машин все ще працює за допомогою BIOS - коду, який був розроблений 25 років тому, пише Бі-Бі-Сі.

Тепер у виробництві починає домінувати нова програма під назвою UEFI (Unified Extensible Firmware Interface). Очікується, що вже у 2011 році більшість нових комп'ютерів працюватимуть саме на її основі.

За словами Марка Дорана з організації UEFI Forum, яка допомагає розвитку нової технології, автори BIOS розраховували, що програма буде встановлена приблизно на 250 тисяч комп'ютерів. Але цю цифру було вже давно перевищено.

"Деякі частини BIOS, що працюють досі, існували ще в 1979 році. (Автори програми) здивовані так само, як усі інші, що вона все ще живе в багатьох системах", - зауважив Доран.

За словами експертів, старий код є однією з причин того, що зараз для завантаження комп'ютера потрібно у середньому 25-30 секунд - лише після цього на моніторі з'являються перші ознаки роботи операційної системи. Новий код під назвою UEFI допоможе скоротити цей час до декількох секунд.

"С точки зору швидкості перезавантаження ми поки що не можемо досягнути миттєвості, але це вже набагато краще, ніж забезпечував BIOS", - запевняє Доран.

Одна з причин уповільнення процесу перезавантаження - це вбудована в BIOS архітектура комп'ютерів старого типу. Зокрема, програма виходить з того, що клавіатура та USB-прилади підключені до певних портів.

Для того, аби пристосувати подібну архітектуру для деяких сучасних систем, що не мають звичних приладів для введення інформації (як, наприклад, планшетних комп'ютерів) потрібні чималі зусилля.

Деякі виробники комп'ютерної техніки вже оснащують свої продукти системою на основі UEFI, але революція в цій галузі відбудеться після того, як на неї перейдуть фірми, що виробляють материнські плати.

"Я б сказав, що зараз ми знаходимося на межі вирішального моменту", - вважає Брайан Річардсон з компанії AMI, що розробляє програми для запуску комп'ютерів.

Реклама:

Головне сьогодні