Вчені знайшли кажана, схожого на магістра Йоду

— 11 жовтня 2010, 12:57

Під час експедиції до віддалених гір Nakanai та Muller двом командам науковців вдалося виявити більше 200 досі невідомих видів тварин та рослин.

Серед них, окрім чудернацького кажана, є помаранчевий павук та жовто-плямиста жабка, пише The Daily Mail.

Науковці досліджували ліси, ізольовані у горах Nakanai, де розташовані системи печер і де протікають найбільші підземні річки світу. До віддалених районів учені діставалися літаком, гелікоптером, човном або й пішки.

Дивовижна жовто-плямиста жабка була знайдена дослідниками у високогір'ї Nakanai. Також вчені знайшли мишку, що має білий кінчик хвостика, і ще одну жабку, завбільшки лише 2 сантиметри, яка, на відміну від своїх родичів, "співом" кличе свою половинку вдень, а не вночі.

Гори Muller вразили науковців "видовищним розмаїттям" комах, павуків та жаб. Один зі знайдених вченими коників має незвично довгі, колючі задні ніжки, якими, за потреби, відбивається від нападників, інший - дивиться на світ рожевими очима.

Директор програми Conservation International Ліанне Алонсо підкреслив, що результати обох досліджень мають надзвичайно велике значення.

Ці відкриття, на його думку, мають слугувати попередженням людям про те, скільки секретів та прихованих природних ресурсів Землі нам ще не відомі, й зберегти їх людство зможе лише за умови впорядкованого довгострокового керування.

Цікаві відкриття були зроблені науковцями й поблизу річки Меконг у Південно-Східній Азії. Зокрема, вчені знайшли "рибку-Дракулу" із вигнутими "вампірячими" іклами, яка, на щастя, не виростає більшою за 16,7 міліметрів.

Також вченими були знайдені гекон, що має ніби нафарбовані губи, беззуба змія та хижа рослина, що сягає 7 метрів у висоту.

Загалом у цій місцевості дослідникам вдалося виявити 145 нових видів. Розмаїття живих створінь на цій території настільки велике, що науковці кожного тижня в середньому натрапляли на три невідомі істоти.

"Щороку триватиме підрахунок нових видів, й разом з цим існує й відповідальність за збереження унікального біорозмаїття регіону", - зазначає представник WWF Greater Mekong Стюарт Чепмен.

Реклама:

Головне сьогодні