Премію Букера отримав сатиричний роман

9
13 жовтня 2010

Говард Джейкобсон випередив інших учасників конкурсу, в тому числі двічі лауреата Букера Кері Пітера.

Автор роману-переможця "Проблема Фінклера" отримав чек на 50 тисяч фунтів стерлінгів (близько 75 тисяч доларів) на церемонії, що пройшла в лондонському Сіті, передає Бі-Бі-Сі.

Крім того, всім фіналістам, включаючи переможця, вручається чек на 2,5 тисячі фунтів.

Голова журі сер Ендрю Моушн назвав книгу 68-річного письменника "дуже смішною, але при цьому дуже розумною, дуже сумною і дуже тонкою".

У центрі роману - тема самоідентифікації євреїв у сучасному британському суспільстві. Книга - про людські стосунки, про дружбу несхожих один на одного шкільних друзів, двоє з яких є євреями, а третій хоче ним бути, - стала першим відверто гумористичним твором, який отримав Букера за всю історію премії.

Це 11-й за рахунком роман Джейкобсона. У центрі його - фігура колишнього радіопродюсера Бі-бі-сі Джуліана Треслава, якого б'ють по дорозі додому після вечора, проведеного з друзями. Після цього нападу його розуміння себе та своєї ідентичності починає змінюватися.

Джейкобсон, який часто називає себе "єврейською Джейн Остін", сказав після нагородження, що його роман описує відчуття людини, яка дивиться на євреїв з боку і шкодує, що не належить до їх числа.

"Я привношу єврейське мислення в класичний британський роман", - пожартував він.

Журі у складі п'яти членів зібралося у вівторок ввечері і протягом години вирішувало долю про присудження престижної літературної премії.

Джейкобсон, який живе в Лондоні, народився в Манчестері, навчався в Кембриджському університеті і довгі роки викладав в австралійському Сіднеї, а потім повернувся до Британії і став лектором в коледжі Селвін в Кембриджі.

Він веде щотижневу і дуже популярну колонку в газеті Independent і неодноразово висувався на премію Букера.powered by lun.ua