Тривалість життя в Україні збільшилась як в Африці – найменше в світі

— 5 листопада 2010, 13:25

Про це йдеться в оприлюдненій напередодні ювілейній 20-й доповіді Програми розвитку Організації Об`єднаних Націй "Реальне багатство народів: шляхи розвитку людини", повідомляє УНІАН із посиланням на Центр новин ООН.

Лише в дев`яти країнах світу очікувана тривалість життя впала нижче показників 1970-х. Шість із них - групи країн Африки на південь від Сахари. Ще три - Білорусь, Україна та Росія, констатують в ООН.

Автори доповіді зазначають, що багато країн добилися значних результатів у сфері очікуваної тривалості життя. Середня її тривалість збільшилася приблизно на шість років у період між 1970-ми і 1990-ми роками і на чотири роки за два наступних десятиліття.

[L]

Найсуттєвіше очікувана тривалість життя збільшилася за період із 1970 року в арабських державах - більш ніж на 18 років. У деяких країнах, що розвиваються, - приміром, у Чилі та Малайзії - показники смертності на 60% нижчі, ніж вони були 30 років тому.

ВІДЕО ДНЯ

Зниження прогнозованої тривалості життя в шести країнах Африки на південь від Сахари автори доповіді пов`язують із епідемією ВІЛ.

У доповіді зазначається, що скорочення очікуваної тривалості життя в Україні, Росії та Білорусі торкнулося, в першу чергу, чоловіків.

Про причини цього явища йдуть серйозні дебати. При цьому відзначають зростання масштабів алкоголізму та стреси, пов`язані з переходом до ринкової економіки й високою інфляцією, безробіттям і невпевненістю в завтрашньому дні.

Так, одне з досліджень виявило, що в період між 1990 і 2004 роками у 21% і 25 тисяч чоловіків, які померли в Сибіру, причиною смерті називалася майже смертельна концентрація етанолу в крові.

Реклама:

Головне сьогодні