Майже 200 українців застрягли у порту Венеції без грошей та віз

— 18 листопада 2010, 11:44

Долею української команди німецького круїзного лайнера Delphin, що вже понад місяць стоїть у порту Венеції, займаються дипломатичні представництва та благодійні організації. Українці не мають віз та грошей для повернення додому.

За інформацією італійських ЗМІ, українців мають відправити на батьківщину сімома автобусами, у той час як громадяни Німеччини та Філіппін полетять літаком.

Зараз профспілки та благодійні організації розпочали збір коштів, а потрібні на це близько 50 тисяч євро, повідомляє "Німецька хвиля".

Наразі на борту лайнера перебувають 188 українців, ще 16 залишили судно раніше. Команда вже п'ять місяців не отримує зарплатні, через що й було заарештоване судно.

Разом з тим за місяць стояння у венеціанському порту люди витратили останні гроші. Вони не мають коштів навіть на те, щоб купити щось необхідне у місті.

ВІДЕО ДНЯ

Хоча на борту не бракує води та їжі, настрій членів команди добрим не назвеш, адже невідомо, коли нарешті завершиться абсурдна ситуація.

"Я через два тижні маю складати іспит у "мореходці" в Одесі, - розповідає Олександра Тройго, - і я не знаю, чи зможу це зробити".

"Таке враження, щоб нам тут ще довго бути. У мене закінчилися гроші, а коли я сідала на лайнер у серпні, не могла й подумати, що опинюся в такому безглуздому становищі. Я дуже стривожена і розлючена", - каже дівчина.

На думку Олександри, вина лежить цілком на німецькому судновласникові: "Це вже не перший раз судно має халепу. Влітку у Франції судновласник не мав грошей на те, щоб сплатити стоянку в порту".

Однак світло в кінці тунелю для команди вже з'явилося. Консульство України в Мілані зараз домовляється з імміграційною службою порту про видачу українським громадянам віз, а також сприяє у наданні їм послуг перекладача.

Реклама:

Головне сьогодні