Вчені навчились визначати вік людини за краплиною крові

— 25 листопада 2010, 11:07

В основі цієї методики лежить аналіз різновиду імунних клітин - так званих Т-клітин, що відіграють ключову роль у розпізнаванні сторонніх тіл в організмі, таких як бактерії, паразити, віруси й пухлини.

У процесі боротьби зі сторонніми тілами, лейкоцити виробляють особливі фрагменти ДНК, що називаються "круговими", але з віком кількість цих молекул зменшується.

[L]

Тому присутність кругових фрагментів ДНК в організмі прямо залежить від віку, повідомляє Бі-Бі-Сі.

У статті в журналі Current Biology група дослідників заявила, що на основі цієї закономірності можна точно визначати вік людини.

ВІДЕО ДНЯ

За допомогою цього методу вчені зможуть визначати вік злочинця з похибкою в дев'ять років.

Криміналісти порівняно недавно почали вивчати зв'язок ДНК з особливостями зовнішнього вигляду людину - такими, як колір волосся та очі.

Зараз на основі ДНК можна визначити тільки кілька видів фенотипу.

Тому експерти сподіваються, що розпізнавання віку підозрюваних дозволить зробити ідентифікацію більш точною.

"Прийнятий у криміналістиці спосіб ідентифікації за ДНК дозволяє виявити підозрюваних тільки при повному збігу зразка ДНК із наявним зразком з бази даних, - пояснює глава групи дослідників Манфред Кайзер. - Але в багатьох лабораторіях є випадки, коли зразок з місця злочину не збігається з наявними у криміналістів зразками ДНК".

"Тепер за допомогою інформації про вік, виявленої з крові, можна довідатися більше про людей, що раніше не були відомі поліції", - додає Кайзер.

Реклама:

Головне сьогодні