У Франкфуртський музей заселили оголених жінок

— 29 листопада 2010, 11:11

У Музеї сучасного мистецтва у Франкфурті-на-Майні до січня проходить масштабна виставка "Not in Fashion. Мода та фотографія 90-х років". На ній зібрано роботи майже двох десятків відомих фотографів та митців, пише "Німецька хвиля".

Особливу увагу привертає інсталяція італійської мисткині Ванеси Бікрофт (Vanessa Beecroft), що мешкає нині в Лос-Анджелесі і прославилася в 90-х роках завдяки своїм незвичним перформансам та інсталяціям, головним елементом яких є оголені статисти, переважно жінки.

Ось і в актуальній інсталяції Бікрофт задіяно 20 оголених або напівоголених жінок, які годинами непорушно стоять на високих підборах з яскравим макіяжем, дивлячись у пустку.

На багатьох одягнуті яскраві перуки або елементи одягу їдучих кольорів. Серед моделей - дві співачки. Одна з них періодично видає протяжний звук, інша в цей час виголошує "stand up, stand straight, be strong, be proud" - "встань, стій рівно, будь сильна, будь горда".

Творчість Бікрофт викликає неоднозначну реакцію. Зокрема багато феміністок звинувачують її в приниженні гідності жінок і порнографії. У музеях "живі" інсталяції Бікрофт виставляються доволі рідко.

У повідомленні Музею сучасного мистецтва у Франкфурті сказано, що інсталяція Бікрофт покликана показати одночасно силу людського тіла і його крихкість.

Реклама:

Головне сьогодні