За 2010 рік на ВІЛ/СНІД захворіли 20 тисяч українців - експерти

— 30 листопада 2010, 15:34

У країнах Африки та Латинської Америки, найбільш уражених епідемією, ця проблема внесена до списку національних пріоритетів. Майже на чверть за останні роки там уповільнено темпи розповсюдження ВІЛ/СНІД. Натомість Україна лише нарощує показники нових заражень, у 2010 році їхня кількість зросла ще на 20 тисяч, пише Німецька хвиля.

Причина прискореного поширення ВІЛ-інфекції в регіоні - незначний досвід країни в протидії інфекції та несерйозне ставлення до неї системи державного управління, пояснює Олесій Ільницький, радник з моніторингу та оцінки офісу UNAIDS в Україні.

"Епідемія ВІЛ/СНІД в Україні та Росії розпочалася значно пізніше, якщо порівнювати з найбільш ураженими країнами в Африці. Ми сьогодні приблизно на 15-ому році розвитку епідемії. Ті заходи, які застосовувалися, ще не дали значного результату. Можливо, вони просто недостатні ані за охопленням груп ризику, ані за якістю", - каже Ільницький.

Ін'єкційні наркомани, працівники секс-бізнесу та чоловіки, які мають секс з чоловіками, залишаються групами підвищеного ризику, каже представник офісу UNAIDS в Україні.

Серед них боротьба проти вірусу має стати питанням номер один, наголошує Іваницький, водночас зауважуючи, що успіхи, які Україна має в цій сфері, ще досі залишаються невеликими.

ВІДЕО ДНЯ

[L]"На сьогодні ми маємо охоплення профілактичними програмами серед споживачів інфекційних наркотиків лише 32 % при необхідній кількості 60 %. Ми маємо половину недоохоплення. Серед жінок секс-бізнесу ситуація дещо краща, це 59 %, але все одно нам необхідно робити цей відсоток охоплення ще більшим. Також ми маємо високі показники смертності від СНІД-асоційованих захворювань", - розповідає Поканевич Ігор, керівник бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні.

Критичним все ще залишається доступ до антиретровірусного лікування. Лише 10 % ВІЛ-інфікованих українців мають шанс скористатися цією терапією та подовжити життя принаймні на 15 років.

Попри ці невтішні факти, дітей, народжених з ВІЛ, в Україні меншає.

"Дуже ефективно на сьогодні працює система профілактики передачі інфекції від матері до дитини. Показник інфікування сьогодні становить 6 %. Державна програма поставила за мету знизити його вже у 2013 році до загальноєвропейського - 2 %. Якщо взяти до уваги, що ще 5 років тому цей показник був утричі вищим, то можна сказати, що це достатньо значний успіх", - розповідає Олексій Ільницький з офісу UNAIDS в Україні.

Ще одна тенденція, яку представники UNAIDS називають "заспокійливою" - зниження нових випадків захворювання серед молодших вікових груп, молодих людей віком від 15 до 18 років.

Реклама:

Головне сьогодні