На Новий рік багато снігу та морозів не чекайте

19
10 грудня 2010

Імовірність того, що на 31 грудня буде багато снігу та сильний мороз, дуже незначна, попереджає керівник Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

Таке припущення він пояснює тенденціями: "У попередні роки снігу на Новий рік не було, і дуже часто спостерігалася тепла погода".

"Імовірніше за все, температура на Новий рік буде близько нуля або невеликий мінус, а опади можливі у вигляді мокрого снігу", - додає Микола Кульбіда.

Реклама:

Минулу зиму головний синоптик називає виключенням із загального правила:

"Можна з упевненістю сказати, що найближчі 10 зим в Україні будуть з переважно підвищеними температурами, нестабільним сніжним покровом і з великою кількістю несприятливих явищ у вигляді ожеледі та мокрого снігу".

Щодо точності погодних прогнозів Микола Кульбіда зауважив, що "найбільш точні - це прогнози до п'яти днів".

"Від 5 до 10 днів уже носять ймовірний характер. Тобто в цей період уже не можна гарантувати з упевненістю на 90%, що погода буде саме такою. І від 10 до 15 днів - це загальні тенденції, на тлі яких не можна говорити про прогноз погоди в конкретному місті", - пояснює головний синоптик.

За його словами, "усі прогнози для конкретних місць, що виходять за рамки 15 днів, недоцільні і неможливі".

"Як правило, такі прогнози публікуються лише з популістською метою. На наших сайтах таких прогнозів немає. Прогнозувати точну погоду на майбутню весну або літо - це фантазія", - додав керівник гідрометцентру.

Реклама:

За матеріалами Ліга.netРеклама: