NASA випадково продали свої секретні матеріали

— 10 грудня 2010, 14:11

У ході внутрішньої перевірки було встановлено: щонайменше десять комп'ютерів були продані з засекреченої базою даних.

Файли містять детальний розклад, результати та оцінки випробувань окремих вузлів і агрегатів шаттлів. Крім того, на деяких машинах були встановлені коди доступу до внутрішньої мережі NASA.

За словами фахівців, у тому випадку, якщо вони потраплять до рук хакерів, під загрозою злому опиняться кілька головних серверів, включаючи системи управління тестами на космодромах.

Яка саме інформація була загублена безповоротно - невідомо: дубльованих файлів в NASA не виявилося, передає ВВС.

Також нічого не повідомляється про організації та осіб, які потенційно могли придбати злощасні комп'ютери. За одними даними, це дрібні магазини оргтехніки, за іншими - адвокатські контори.

"Наша перевірка знайшла серйозні порушення в методах безпеки NASA, які могли призвести до недоречною публікації секретної інформації, пов'язаної з космічним човником і іншими програмами. Необхідно вжити скоординованих і ефективних заходів, щоб залагодити цю проблему", - заявив головний інспектор Агентства Пол Мартін.

Не виключено, що найближчим часом деякі з "проданих" матеріалів можуть з'явитися у відкритому доступі в інтернеті.

"Це може призвести до низки гучних скандалів і звинувачень на адресу керівництва NASA", - відзначає незалежний експерт Джеймс Поллард, нагадуючи, що випадки недотримання елементарних заходів безпеки в агентстві далеко не поодинокі.

Так, у 2007-му році надбанням гласності стала засекречена звітність, згідно з якою NASA неправильно розпорядилося бюджетними 94 мільйонами доларів, виділеними на закупівлю обладнання.

Всього в рамках закриття програми Space Shuttle NASA планує реалізувати кілька тисяч своїх комп'ютерів.

Реклама:

Головне сьогодні