В Україні палять чоловіки-недоучки та жінки з вищою освітою

— 12 грудня 2010, 11:19

Такі дані оприлюднено в дослідженні Світового банку під назвою "Основні причини високого рівня смертності в Україні", повідомляє "Дзеркало тижня".

Цікаво, що більш схильні до паління, у тому числі щоденного, чоловіки з початковою освітою і жінки з вищою освітою.

Причому середній вік початку куріння серед щоденних курців знижується і на сьогодні становить 16 років.

Найменше щоденних курців на заході країни (24,6%), найбільше - на сході (34%). 80% щоденних курців - чоловіки. У молодшій віковій групі курців у чотири рази більше, ніж у старшій.

[L]

ВІДЕО ДНЯ

20% українців не відмовляють собі в надмірному вживанні або зловживанні алкоголем. Це явище більш поширене серед чоловіків (80%).

Надмірне вживання або зловживання алкоголем починається змолоду (28% у віковій групі 18-29 років) і збільшується з віком, досягаючи пікових значень у віковій групі 40-49 років (26,7%), після чого починає знижуватися (що може свідчити про високу смертність питущих).

Найбільше чоловіків, що надмірно вживають або зловживають алкоголем, належать до вікової групи 18-29 років (31,8%), найбільше жінок - до групи 40-49 років (35,8%).

Кожен десятий українець малорухомий (тобто мало ходить пішки, їздить на велосипеді, працює вдома і займається спортом тощо).

Найбільше вражають високі показники (11%) малорухомого способу життя у віковій групі 18-29 років. Це, можливо, один із найвищих показників у регіоні (наприклад, у Чехії цей показник становить 3,7%, в Угорщині - 7,1%).

17% смертей у 2004 році були викликані такими факторами ризику як паління, зловживання алкоголем і порушення правил дорожньої безпеки.

Зокрема, Україна посідала друге місце за рівнем смертності від зловживання алкоголем (включно з алкогольним психозом) у всьому Європейському регіоні ВООЗ та поступається першістю лише Естонії.

Згідно з даними Світового банку, 94% цих смертей можна було б уникнути завдяки відповідній профілактиці.

Реклама:

Головне сьогодні