В італійському дитсадку "різдвяний скандал" через пісні про Ісуса

17
16 грудня 2010

В Італії, де 88% населення вважає себе католиками, заведено, що діти у дитсадках розучують традиційні різдвяні пісні про Ісуса та Діву Марію, повідомляє "Німецька хвиля".

Однак країна змінюється і ми повинні змінюватись разом з нею, вирішило керівництво одного з дитсадків Мілана і цього року видалило з дитячого репертуару "католицькі" пісні.

Причина - "тому що великий відсоток дітей належить до інших культур та релігій. До того ж, ці дітки часто навіть не розмовляють італійською".

Реклама:

Тож керівництво дитсадка постановило розучувати лише пісеньки, в яких йдеться про оленів та Діда Мороза, і не влаштовувати традиційного свята для мам.

Однак багато батьків не погоджується з цим рішенням. Одна з матерів зауважила: "Присутність іноземців не є причиною не влаштовувати свято. Навпаки, Різдво є чудовою нагодою для зустрічі сімей різних культур та релігій".

У випадок втрутився міський департамент з освіти та виховання, який попросив пояснень від дитячого закладу.

"Є просто логічним, щоб діти мусульман, євреїв та свідків Ієгови не були змушені розучувати католицькі пісні, а також не почувалися обділеними через відсутність своїх власних символів свята", - пояснила у своєму листі директор дитсадка Анжела Айрані.

А щодо рішення не запрошувати мам на свято, то його викликано бажанням не створювати зайвого стресу малюкам, зазначила директорка.

Крім того, директор надіслала особистого листа всім 175 родинам (чверть з яких є іноземними), в якому додатково пояснила, що "торік батьки скаржились, що мусять брати вихідний на роботі заради дитячого свята".

Реклама:

Деякі батьки все одно залишились невдоволеними поясненнями та самим рішенням, яке "позбавляє дітей традиційного святкування".Реклама: