Складено найточнішу карту Місяця

11
21 грудня 2010

Для складання карти був задіяний прилад під назвою LOLA (Lunar Orbiter Laser Altimeter - лазерний альтиметр зонда LRO). Він посилає вниз лазерний імпульс, який поділяється на п'ять частин.

Оцінюючи час повернення кожного з п'яти променів, апаратура визначає характеристики рельєфу поверхні, пише Лента.ру з посиланням на прес-реліз Космічного центру Годдарда при NASA.

Просторовий дозвіл карти для освітленої сторони супутника становить 30 метрів - для всіх карт, складених досі, воно не перевищувало одного кілометра.

Реклама:

Для неосвітлених регіонів, зокрема, для приполярних ділянок Місяця, розширення нижче. На цих частинах карти спостерігаються систематичні помилки до декількох сотень метрів.

У загальній складності LOLA провів близько трьох мільярдів вимірювань - для апаратів, які складали карти місячної поверхні раніше, це значення не перевищує восьми-дев'яти мільйонів. Місія LRO повинна тривати ще, як мінімум, три роки, і за цей час карта буде уточнюватися.

У вересні 2009 року NASA опублікувало найдетальнішу з існуючих карту Південного полюсу Місяця. Щоб скласти її, вчені також використовували дані, зібрані зондомРеклама: