Американським студентам пропонують під час сесії "собакотерапію"

— 28 грудня 2010, 13:57

Застосування собак та інших домашніх тварин для терапії літніх людей та інвалідів вже стало звичною практикою. Втім, виявляється, чотирилапі створіння здатні допомогти не лише подолати самотність, а й впоратися зі стресом.

Принаймні саме з такою метою університет Tufts University у Массачусетсі запровадив для студентів таку собі програму "собакотерапії" у період здачі екзаменів, повідомляє "Німецька хвиля".

"Я сподіваюсь, що ці цуцики зроблять мене трохи щасливішою і допоможуть розвіятися, влаштувавши невеличку перерву між навчанням", - каже 19-річна першокурсниця університету Хлоі Уонг, погладжуючи австралійську вівчарку, яку їй привів завідуючий гуртожитком Майкл Блісс.

За словами студентки, перший рік навчання видався для неї особливо важким, адже вона змушена була переїхати з рідного міста, залишивши там батьків і друзів. Особливо ж її непокоїть перша сесія.

Який стрес у цей час переживають студенти, Майкл Блісс знає з власного досвіду, тому й вирішив допомогти вдавшись до заходу, який колись виручив його в Нью-Йоркському університеті.

Там свого часу також застосовували схожу програму з використання собак для подолання екзаменаційного стресу у студентів. Така мила і проста річ як гра з собакою дійсно у цьому допомагають, каже Блісс. Адже тоді ноутбуки та підручники можна на деякий час відкласти, отримуючи натомість позитивні емоції.

В ефективності такого методу переконаний і Браєн Ван Брант, президент Американського об'єднання психологічної консультації у вищих школах.

"Собакотерапія" дозволяє студентам "трохи звільнити мозок та натиснути на кнопку перезавантаження", каже він. Тому все більше американських коледжів та університетів починають застосовувати цей метод.

На звання найкумеднішого методу боротьби зі стресом під час сесії претендує ще ціла низка ідей університетських адміністрацій.

Так, в Oberlin College в Огайо не лише приводять до студентів собак, а ще й влаштовують у бібліотеці танцювальні п'ятихвилинки для розрядки під час підготовки до екзаменів.

А в Harvey Mudd College у Клермонті вночі з даху гуртожитку скинули десять тисяч різнокольорових повітряних кульок, аби покращити настрій заклопотаним студентам.

Реклама:

Головне сьогодні