Forbes: технології, що чекають на нас у майбутньому

Про розвиток технологій, що незабаром змінять наше життя, розповідає видання Forbes.

Паралельні обчислення

Колись експериментальна технологія, що дозволяє комп'ютерам виконувати декілька завдань одночасно, незабаром стане на потік. Вона дозволить створювати суперпотужні машини розміром зі смартфон, а також сприятиме прориву в галузі графіки, перекладів та навіть розпізнавання облич.

Точніші навігатори

Новий ряд супутників GPS, розроблених науковцями Boeing, здатні не лише провести вас у потрібну точку міста, а й забезпечити навігацію всередині конференц-центру.

Програмне забезпечення, що профілює користувача

Дослідники з Дартмуту провели тестування програмного забезпечення, здатного аналізувати звуки, що надходять з мікрофонів смартфону, та ідентифікувати голоси, музику й навіть місця, які відвідав власник пристрою.

Як прогнозує представник Berkeley Par Lab Курт Койтцер, майбутні розумні девайси зможуть "вивчати" поведінку свого власника, запам'ятовуючи, куди той ходить та що купує через інтернет.

Доповнена реальність

Програмне забезпечення, що поєднує дані GPS про місцезнаходження людини із відомостями про її оточення. Завдяки цьому користувач смартфону може побачити назви вулиць та іншу інформацію в живому відео.

Нові інтерфейси

Досі рухові сенсорні системи, такі як Wii Remote та Xbox Kinect, переважно використовувалися в іграх. Втім, така технологія зможе дозволити людям по-новому працювати із комп'ютерами.

Голограми

Інтерактивні голографічні дисплеї створюються для того, аби дати людям змогу бачити реальні та віртуальні об'єкти в справжньому 3D.

Вони дозволять архітекторам працювати з моделями, що існують лише в комп'ютері, студенти-медики вивчатимуть тіло, не звертаючись до справжніх трупів, а покупці дізнаватимуться все про розмір та вигляд товару, не виходячи з дому.

Напівавтономні машини

Вони можуть працювати самостійно, із обмеженим людським керуванням, та робити простішими чимало завдань. Дослідження в галузі автономних машин вже пішло далеко від примітивних роботів.

Наприклад, самокеровані автомобілі Google застосовують програмне забезпечення розпізнавання образів, технологію детектування світла, GPS та Radar, що визначає відстань до об'єкта - і все це дозволяє майже замінити живого водія.

Реклама:

Головне сьогодні