Вчені знайшли "кладовище" льодовикового періоду

— 24 січня 2011, 15:50

Скам'янілі рештки були виявлені в мулі на дні висушеної водойми в Рокі Маунтінз, штат Колорадо.

Кістки першого мамонта були знайдені під час проведення підготовчих робіт перед будівництвом нової дамби поблизу Сноумасс Віллідж, що є частиною гірськолижного курорту Аспен.

Загалом із дна озера дослідники встигли підняти більше 600 кісток, аж поки снігопад не перешкодив розкопкам, повідомляє The Telegraph.

За висновками палеонтологів, знайдені рештки належать чотирьом колумбійським мамонтам, десяти американським мастодонтам, далеким родичам мамонтів та слонів, чотирьом бізонам, що жили у льодовиковому періоді та за розміром вдвічі перевищували своїх нинішніх нащадків.

Крім того, свій спочинок на дні озера знайшов олень досі невідомого науці виду, земляний лінивець Джефферсона, що був завбільшки з бика, та тигрова амбістома.

За двотижневий період археологам вдалося знайти рештки більш ніж 25 тварин. Науковці сподіваються, що навесні, коли розтане сніг, та вони повернуться до розкопок, на них чекатиме ще чимало знахідок.

"Це дивовижне місце, й дуже незвичне. Це справжня скарбниця решток з льодовикового періоду", - каже головний куратор та віце-президент Денверського музею природи та науки Кірк Джонсон.

"Деякі з кісток, які ми знайшли, досі білі, в той же час ми знаходимо листя, що досі зелене та гілки дерев, на яких ще є кора", - розповідає науковець.

На фрагментах дерев, знайдені на "цвинтарі", дослідники помітили сліди зубів, що належать бобру з льодовикового періоду.

Судячи зі слідів на кістках деяких зі знайдених тварин, вони від зубів хижаків. Щоправда, решток жодного хижого звіра науковці досі не виявили.

Реклама:

Головне сьогодні