В Україні нелегально використовують ГМО - експерти

— 25 січня 2011, 13:58

Усі генно-модифіковані організми в Україні є нелегальними, оскільки не зареєстровано жодної лінії ГМО.

Про це заявляє директор інституту екогігієни і токсикології Микола Проданчук, передає Інтерфакс.

"Всі ГМО в Україну нелегальні, тому що відповідно до закону про біобезпеку 2005 року бути в обігу в Україні в якості харчових продуктів в якості кормів і рослин для вирощування можуть бути тільки ГМО, які зареєстровані, а на сьогоднішній день жоден ГМО в Україні не зареєстрований", - сказав він.

Проданчук підкреслив, що навіть якщо і ГМО і застосовуються, то в такому випадку мова йде про нелегальне їх застосуванні.

До слова, підставою для реєстрації ГМО є позитивний висновок державної санітарної епідеміологічної експертизи.

В даний час не зареєстровано жодної такої лінії ГМО. "Це означає, що нелегально застосовують ГМО", - сказав Проданчук.

Між тим, він зазначив, що в Україні практично немає харчових продуктів з генно-модифікованими організмами.

"На щастя, на ринку України практично немає харчових продуктів з ГМО", - сказав Проданчук.

Він підкреслив, що з понад 23 тис аналізів, проведених лабораторіями виявлено було тільки 24 випадки використання ГМО у харчових продуктах.

Проданчук нагадав, що кримінальна відповідальність за використання ГМО в складі харчових продуктів не передбачена і є адмінвідповідальність і фактично заборона реалізації такої продукції.

Експерт зазначив, що в 99% випадків для перевірки в лабораторіях на вміст ГМО звертаються саме виробники та імпортери самі зацікавлені в якості продукції.

Що ж стосується наклейок на харчові продукти з написом "без ГМО", то ці наліпки "на совісті виробника", оскільки немає можливості перевірити абсолютно всі продукти харчування.

Що стосується проведення аналізу, то за словами Проданчука, він не являє собою складності, а вартість становить кілька сотень гривень.

Реклама:

Головне сьогодні