Біологи підтвердили невизнану гіпотезу Набокова про метеликів

17
27 січня 2011

Набоков все життя захоплювався метеликами - він вивчав морфологію й анатомію цих комах і керував відділом з вивчення метеликів в музеї порівняльної зоології при Гарвардському університеті.

Улюбленим предметом досліджень письменника були метелики-голубянки виду Polyommatus blues.

На підставі аналізу геніталій цих комах Набоков розробив нову класифікацію представників роду Polyommatus, що відрізняється від загальновизнаної.

Реклама:

Крім того, письменник прийшов до висновку, що P. blues потрапили в Новий Світ з Азії, причому в цілому відбулося п'ять хвиль міграції.

Сучасники не оцінили ідею Набокова - незважаючи на те, що він був одним з найвідоміших ентомологів свого часу, багато колеги вважали, що письменник добре систематизує деталі, але не здатний до генерації нових наукових ідей, пише Лента.ру з посиланням на The New York Times.

Автори нової роботи, опублікованої в журналі Proceedings of the Royal Society of London,

 з 1990 року перевіряли висновки Набокова. Зокрема, вчені провели аналіз ДНК P. blues, спійманих в Америці і Європі.

Зіставивши отримані послідовності, фахівці побудували карту еволюційних взаємин голубянок Старого і Нового Світу (чим більше відмінностей в геномах двох живих істот, тим раніше їх еволюційні гілки відокремилися один від одного). Результати дослідження повністю підтвердили правоту Набокова.

Нещодавно інший колектив біологів вивчив ще один цікавий момент з життя метеликів - фахівці з'ясували, що самки діви виду Pararge aegeria більшу частину свого часу проводять у польоті, намагаючись знайти партнера для спаровування.

Реклама:


Реклама: