Вперше у світі тигриці замінили суглоб

— 31 січня 2011, 14:21

Ветеринари з Університету Лейпцигу замінили стегновий суглоб 8-річній малайській тигриці, хворій на артрит. Така операція з протезування була проведена вперше в світі.

"Мені не відомий жоден інший випадок у світі, коли б тигрові поставили штучний стегновий суглоб", - говорить керівник операції Петер Бьоттхер.

Під час тригодинної операції серце пацієнтки на ім'я Дівчинка ("Girl") майже зупинилося. На щастя, анестезіологу вдалося урятувати її життя, пише The Guardian.

Зазвичай процедура заміни суглобів - не з дешевих. Втім, для Дівчинки, яка належить до рідкісного виду, лейпцизькі фахівці виконали її безкоштовно.

"Малайські тигри є одним з видів, що перебувають у найбільшій небезпеці, в дикій природі їх живе близько 500", - повідомляється в заяві університету.

Наразі смугаста пацієнтка одужує в окремому приміщенні зоопарку Halle Zoo. За її станом пильно спостерігатимуть протягом наступних шести тижнів, допоки ризик зміщення нового суглобу є найвищим.

За прогнозами ветеринарів, протез служитиме тигриці все її життя, середня тривалість якого для самиць цього виду становить 20 років.

Реклама:

Головне сьогодні