Вперше у світі тигриці замінили суглоб

13
31 січня 2011

Ветеринари з Університету Лейпцигу замінили стегновий суглоб 8-річній малайській тигриці, хворій на артрит. Така операція з протезування була проведена вперше в світі.

"Мені не відомий жоден інший випадок у світі, коли б тигрові поставили штучний стегновий суглоб", - говорить керівник операції Петер Бьоттхер.

Під час тригодинної операції серце пацієнтки на ім'я Дівчинка ("Girl") майже зупинилося. На щастя, анестезіологу вдалося урятувати її життя, пише The Guardian.

Реклама:

Зазвичай процедура заміни суглобів - не з дешевих. Втім, для Дівчинки, яка належить до рідкісного виду, лейпцизькі фахівці виконали її безкоштовно.

"Малайські тигри є одним з видів, що перебувають у найбільшій небезпеці, в дикій природі їх живе близько 500", - повідомляється в заяві університету.

Наразі смугаста пацієнтка одужує в окремому приміщенні зоопарку Halle Zoo. За її станом пильно спостерігатимуть протягом наступних шести тижнів, допоки ризик зміщення нового суглобу є найвищим.

За прогнозами ветеринарів, протез служитиме тигриці все її життя, середня тривалість якого для самиць цього виду становить 20 років.Реклама: