Екологи відкрили "полювання" на торговців первоцвітами

— 31 січня 2011, 17:00

Через аномально теплу погоду у південних регіонах України, що спостерігалась упродовж грудня та січня, раніше, ніж звичайно розпочався сезон квітування первоцвітів. А разом із цим активізувався й браконьєрський бізнес зі збору та торгівлі первоцвітами.

У багатьох містах країни, зокрема, у Києві, у місцях стихійної торгівлі, вже впродовж місяця фіксуються спорадичні випадки торгівлі первоцвітами. Втім, останнім часом вони набувають системного характеру.

На жаль, працівники міліції, чий прямий обов`язок - боротись із несанкціонованою торгівлею, зокрема, і первоцвітами теж, - часто недбало ставляться до своїх обов'язків: відмовляються складати протоколи, довго їдуть на виклики свідомих громадян тощо.

Вже не перший рік в МВС діє щорічна операція "Первоцвіт", покликана стати на заваді знищенню та незаконному продажу рідкісних рослин. Проте особовий склад підрозділів МВС і, зокрема, співробітники патрульно-постової служби, як правило, має досить туманне уявлення про рослини, що охороняються вітчизняним законодавством. Усе це робить боротьбу із торгівлею первоцвітами не такою ефективною, як це мало би бути.

Тому більшу роль у цій справі мають відігравати свідомі громадяни та журналісти. Лише доклавши спільних зусиль, нам удасться подолати таке ганебне явище, як торгівля первоцвітами.

На жаль, через масовий збір первоцвітів, їх популяції в природі з кожним роком скорочуються. Окремі види первоцвітів опинились на межі зникнення.

Нагадуємо, що збір та торгівлю первоцвітами в Україні заборонено низкою законів, зокрема, законом "Про Червону книгу" та законом "Про рослинний світ". На порушників накладається штраф відповідно до статей 88-1 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Що робити? Кожен з нас має усвідомити особисту відповідальність у справі збереження рідкісних видів рослин. Головне, не бути байдужим і не проходити повз порушників; у разі виявлення фактів торгівлі первоцвітами потрібно обов'язково звертатись по допомогу до працівників міліції, якщо вони є поруч, або телефонувати 102 та викликати підрозділ ППС на місце незаконної торгівлі. Міліція зобов'язана реагувати на подібні виклики, зокрема, у рамках операції "Первоцвіт", яка триває в Україні.

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні