Google продовжує "андроїдний" наступ на Apple

— 4 лютого 2011, 16:08

Нова операційна система Google, презентація якої відбулася у Каліфорнії, називається Honeycomb (медовий стільник), переадає Німецька хвиля.

Спочатку її розробляли для смартфонів, а тепер пристосували для великих моніторів, так званих планшетників. Експерти галузі хвалять новинку Google, але не вважають її чимось надзвичайно особливим.

Піонером та лідером у цьому сегменті комп'ютерного ринку досі вважається корпорація Apple, що представила минулого року свій планшетник iPad. Відтоді їх було продано в світі 15 мільйонів штук. З іншого боку, Google вдалося побити усіх конкурентів завдяки своїй операційній системі для смартфонів Android.

Однією з переваг нової системи від Google називають те, що її не треба обов'язково купувати в спеціалізованому онлайн-магазині. Це вигідно розробникам так званих додатків (applications).

На відміну від Apple, Google не продає власні телефони чи комп'ютери. Але ринок планшетників дуже важливий для інтернет-гіганта. Від поширення програмного забезпечення для Android та інтегрованих у нього власних послуг він збільшує свої прибутки від реклами. Google розраховує, що його нову операційну систему ставитимуть на свої планшетники конкуренти Apple. Зокрема, називають компанії Dell, Acer чи Asus.

ВІДЕО ДНЯ

Експерти очікують загострення конкурентної боротьби. Незабаром на ринку з'являться інші операційні системи, наприклад, MeeGo, яку компанії Nokia та Intel розробили на базі системи Linux. Крім того, лідер на ринку комп'ютерів HP 9 лютого презентує свою операційну систему WebOS.

Apple, очевидно, відчуває, як конкуренти наступають йому на п'яти. На весну оголошено появу на ринку нового покоління iPad. Тому принаймні цього року аналітики не очікують, що Google вдасться посунути Apple з трону.

Реклама:

Головне сьогодні