За відключення "сірої" мобілки можна засудити оператора

— 8 лютого 2011, 12:00

В разі відключення "сірих" мобільних телефонів державним центром радіочастот, власник телефону матиме повне право подати до суду.

Таку думку висловила прес-секретар компанії Kyivstar Жанна Ревнова, пише газета Сегодня.

"До тих пір, поки не будуть внесені зміни до закону, незважаючи на технічну готовність, ніяких відключень абонентів ми проводити не будемо. Відключений абонент має повне право подати до суду, і суд він виграє", - відмітила Ревнова.

В свою чергу, член ради директорів компанії Nokia Эско Ахо заявив, що кожен п'ятий мобільний телефон у світі - підробний. У зв'язку з цим Український державний центр радіочастот (УГЦР) просить бути уважним при купівлі мобілок, щоб не потрапити на фальшивку.

Зокрема, відразу ж при купівлі треба перевірити апарат по базі IMEI (міжнародний ідентифікатор мобільного устаткування). В УГЦР завіряють, що впродовж півроку почнеться вже дуже давно анонсоване відключення "сірих" мобілок.

ВІДЕО ДНЯ

Втім, точну дату початку навіть тестових відключень в центрі доки називати не ризикують.

"Ми вже готові до цього процесу. Залишилися незначні технічні питання - дещо треба доробити у одного з великих операторів мобільного зв'язку. Як тільки проведемо тести в усіх операторів - почнемо повномасштабне відключення", - розповів замдиректора УГЦР Володимир Кириченко.

[L]Оператори не розділяють оптимізм чиновників.

"Технічно, дійсно, усе готово. А ось з точки зору законодавства - ні. Ми маємо право відключити мобільний термінал абонента тільки в двох випадках: якщо він не платить за послуги або за рішенням суду", - відмітила начальник відділу по зв'язках з громадськістю компанії "МТС-Україна" Вікторія Рубан.

"Зміни до закону про телекомунікації ми готуємо спільно з МВС. Зараз він на узгодженні в профільних відомствах", - розповів глава Нацкомісії регулювання зв'язку Володимир Олійник. За його словами, зараз усі оператори практично готові до того, що не підключатимуть тільки що ввезені "сірі" телефони.

"При спробі першого підключення з нелегально ввезеного телефону (відсутнього у базі IMEI) оператор отримує сигнал і просто не підключає цей апарат до своєї мережі. Технічно усі оператори вже можуть робити це. Правда, деякі, на жаль, іноді все ще підключають "сірі" телефони", - пояснив Олійник.

Реклама:

Головне сьогодні