Вимирання бджіл може призвести до загибелі людства

— 9 лютого 2011, 11:39

Зникнення бджіл з нашої планети може посилити продовольчу кризу, яка вже почалася. Про це попереджає сільськогосподарський банк Rabobank.

На думку вченого Альберта Ейнштейна, якщо бджоли вимруть, то через чотири роки після цього вимруть і люди, нагадує The Daily Telegraph.

Можливо, Ейнштейн перебільшує - жито, пшениця і рис запилюються поривами вітру. Але, тим не менш, за рахунок запилення комахами виростають культури, які дають третину від усього обсягу продовольчих ресурсів людства, підрахували фахівці. При цьому 80-90% запилення виконується саме бджолами: метелики не можуть обробляти великі площі.

Ці культури забезпечують 35% калорій, що надходять до нашого організму, а також більшість мінералів, вітамінів і антиоксидантів. Без комах-запилювачів не стануть рости горіхи, дині та ягоди. Комахи також сприяють запиленню цитрусових, яблук, цибулі, капусти броколі, кабачків (включаючи цукіні), квасолі, перцю, баклажанів, огірків, помідорів, кінських бобів, кави, какао, авокадо і кокосів. А виробництво цих культур відноситься до найцінніших сегментів світової продовольчої індустрії.

Вимирання бджіл посилилося у 2006 році. Кожну зиму в США вимирає 30-35% бджолиних колоній, хоча зазвичай холодний сезон не може пережити лише 10%. У Європі кожен рік втрачають по 20% бджолиних родин, аналогічна тенденція починає простежуватися у Латинській Америці та Азії.

ВІДЕО ДНЯ

"Фермерам поки вдається виробляти свою продукцію з меншою кількістю бджолиних колоній, і поки немає даних про скорочення врожаю. Але питання в тому, як довго їм ще буде це вдаватися при продовженні такої тенденції", - говориться в доповіді банку.

Всесвітній фонд захисту бджіл повідомляє, що можливими причинами скорочення бджолиної популяції можуть бути: порушення харчування, пестициди, патогенні мікроорганізми, імунодефіцит, кліщі, грибки, бджільницька практика (наприклад, застосування антибіотиків або перевезення вуликів на великі відстані) і електромагнітне випромінювання.

У Німеччині, Франції та Італії деякі види пестицидів вже заборонені, у Британії зайнялися переглядом правил застосування пестицидів - встановлено, що вони можуть погіршувати пам'ять і імунітет бджоли. Але без добрив навряд чи можна обійтися: щороку населення Землі збільшується на 70 млн чоловік, до того ж значну частку врожаю зернових у США, Аргентині та ЄС доводиться направляти на виробництво біопалива для екологічно чистих автомобілів. Rabobank пропонує заборонити застосування пестицидів хоча б в денний час доби, коли бджоли займаються збором пилку.

Одна з версій, що пояснюють вимирання бджіл, висунута в Росії - це стільниковий зв'язок. Після того як у одному з російських сел встановили вежі стільникового зв'язку, популяція бджіл помітно скоротилася.

Реклама:

Головне сьогодні