Затверджено новий порядок виплати лікарняних

— 23 лютого 2011, 14:46

Кабінет Міністрів затвердив положення про новий порядок виплати лікарняних.

Про це у середу на брифінгу повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, пише ЛІГАБізнесІнформ,

Відповідно до прийнятого Верховною Радою закону про єдиний соціальний внесок, порядок компенсації лікарняних з фонду соцстрахування змінився.

"Зараз головні бухгалтери сідають із співробітниками фонду соціального страхування з тимчасовою втратою працездатності і показують обсяги лікарняних після того, як ці звіти приймаються, протягом десяти днів фонд повинен компенсувати це. На жаль, затяглося затвердження цього положення після прийняття відповідного закону і затяглася виплата лікарняних через це", - зазначив Тігіпко.

За його словами, зараз положення затверджено, усі заявки, які надійшли на сьогодні до фонду, оплачені.

ВІДЕО ДНЯ

"На жаль, ще не всі заявки змогли подати організації. Зараз ми за цим стежимо, і я думаю, що найближчим часом це питання ми вирішимо", - сказав він.

Тігіпко також зазначив, що уряд не зможе найближчим часом вирішити питання заборгованості з фонду. Така заборгованість, за його інформацією, на сьогодні становить близько 400 мільйонів гривень.

"Але ми шукаємо різні варіанти і нас спробуємо знайти ці варіанти", - додав він.

Нагадаємо, згідно з законом про єдиний соціальний внесок, працедавець оплачує працівникові перші п'ять днів періоду тимчасової втрати працездатності (лікарняного). З шостого дня допомогу по тимчасовій непрацездатності виплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Крім того, розширено перелік людей, які мають отримувати 100 відсотків доходу, перебуваючи на лікарняному. Тепер це батьки, які доглядають дітей віком до 14 років, чорнобильці усіх категорій, ветерани війни, жертви нацистських переслідувань і донори.

60% від середньої зарплатні за лікарняний отримують працівники зі стажем до 5 років, 80% - зі стажем від 5 до 8 років. І на повний заробіток можуть розраховувати ті, у кого страховий стаж - понад 8 років.

Реклама:

Головне сьогодні