Опубліковано найдокладніше фото зворотної сторони Місяця. Фото

108
23 березня 2011

Зображення було складено з безлічі знімків, отриманих зондом NASA під назвою LRO.

Роздільна здатність нового зображення не є максимально можливою - деякі ділянки місячної поверхні були раніше сфотографовані більш детально. Проте досі у вчених не було настільки докладного знімка зворотного боку Місяця цілком.

Окремі фотографії були зроблені камерою зонда LRO Wide Angle Camera, пише Лента.ру з посиланням на Space.com.

Через дії припливних сил Землі на Місяць обертання земного супутника загальмовано, і період обертання Місяця навколо своєї осі дорівнює періоду його обертання навколо Землі. Відповідно, спостерігачі на планеті завжди бачать тільки одну сторону супутника.

Фото NASA 

Зворотний бік Місяця була вперше сфотографована в 1959 році радянською автоматичною міжпланетною станцією "Місяць-3", а побачити її на власні очі змогли члени екіпажу космічного корабля "Аполлон-8", який здійснив обліт супутника.

Пізніше в ході спостережень відвернутої від Землі частини Місяця за допомогою орбітальних зондів було з'ясовано, що її ландшафт дуже помітно відрізняється від ландшафту тієї сторони, яка "дивиться" на нашу планету.

Зокрема, на зворотному боці практично немає так званих місячних морів - великих областей, залитих базальтовою лавою, викинутою при вулканічній активності у минулому.