Українець винайшов суперчесну монету для жеребкування

— 6 квітня 2011, 16:24

Головний інженер "Донмет" Олег Гузєєв розробив і спроектував монету для жеребкування, яка виключає шарлатанство, потенційне шахрайство і робить шанси сторін рівними не лише в теорії, а й на футбольному полі.

Осяяння до Олега Гузєєва, вболівальнику "Шахтаря" з 40-річним стажем, прийшло під час вивчення літератури з теорії ймовірності, фокусів і ворожінням на монетах, пише Сегодня.

"Вважається, що орел і решка можуть випадати під час жеребу з рівною імовірністю - 50 на 50. Але це тільки теорія. У дійсності немає ідеальної монети, всі вони не є симетричними. Під час карбування опуклості і угнутості з двох сторін виходять різними. До того ж, є умільці, що підкидають монетку так, що вона просто не обертається в польоті і падає на задуману заздалегідь бік. Виходить, що немає ще монети, яка забезпечила б чесний жереб, від якої може залежати весь результат поєдинку", - каже винахідник.

Це відкриття змусило футбольного фаната переглянути ставлення до звичного для мільйонів ритуалу суддів, коли вони за допомогою кинутої вгору монетки визначають, на якій половині поля командам починати гру, а також - кому першим пробивати післяматчеві пенальті (якщо гра на виліт закінчується внічию).

"На жаль, якихось вимог до суддівських монетка в правилах ФІФА немає. Тому я вирішив винайти першу монету для дійсно чесного жереба. За основу взяв ідею монет з голограмами замість карбування - таким чином виходить правильний диск, без зміненого центру тяжіння. Але до цього додав один оригінальний штрих - навколо голограм з двох сторін придумав звивисте обрамлення у вигляді бортиків. Вони завадять спритникам кидати цю монету без обертання, і, значить, вона не зможе приземлятися на задуману кимсь сторону", - розповів про свою геніальну ідею донецький правдолюб.

ВІДЕО ДНЯ

Серйозність винаходу Олега Гузєєва визнали на рівні двох держав - спочатку, в січні, донеччанин отримав офіційні документи від "Роспатента", а в березні - від "Укрпатенту". Але чи зможе його ідея одержати поширення в світовому футболі, покаже час.

Гузєєв вже звернувся з матеріалами у футбольний клуб "Шахтар".

"Я запропонував зробити з моєї технології ювілейну монету до 75-річчя команди, яке відзначають цього року. Якщо вона з'явиться на світ, то, можливо, нею можна зацікавити в подальшому УЄФА і ФІФА. Я також відправив лист в Нацбанк Україна, де обіцяли розглянути мою пропозицію зробити "чесну" монету на футбольну тематику до Євро-2012", - розповів винахідник.

Як повідомили в прес-службі ФК "Шахтар", у клубі подумають, як можна використовувати ідею донецького ентузіаста в майбутніх ювілейних урочистостях. Поки ж Олег Гузєєв мріє до Євро-2012 запатентувати свою ідею на рівні Євросоюзу країн.

"У такому разі буде легше просунути "чесну" монетку для використання під час матчів на Євро-2012", - не втрачає оптимізму Олег.

До слова, винаходом незвичайних монет Олег Гузєєв захопився в 2009 році. Тоді він придумав монету, яка зберігала б дзвінкість незалежно від матеріалу, з якого вона зроблена (зазвичай дзвенять золото і срібло), А також поверхні, на яку вона падає. Спочатку це було як жарт. По суті Гузєєв зробив монету-брязкальце - порожню, з дробинкою всередині.

"За мій винахід дали медаль "Архімеда" на Міжнародній виставці винахідників в Москві", - розповів Олег.

Реклама:

Головне сьогодні