Шенгенській зоні загрожує коллапс

— 12 квітня 2011, 11:25

Низка європейських міністрів внутрішніх справ під час своєї зустрічі в понеділок піддали критиці рішення Рима про видачу втікачам із Північної Африки права на тимчасове перебування в країні.

З такими дозволом нелегали можуть упродовж 90 днів вільно подорожувати й по інших країнах ЄС, повідомляє Deutsche Welle.

Глава внутрішньополітичного відомства Австрії Марія Фішер назвала заходи, до яких вдалася Італія, "не солідарними" й застерегла перед колапсом шенгенського простору. На її думку, таким чином Італія позбавляється нелегалів, які передусім з економічних міркувань полишили Туніс.

За словами дипломатів, політика Рима фактично не знайшла підтримки з боку європейських міністрів. У першу чергу Франція та Німеччина розкритикували Італію. Вони побоюються, що така практика створює фальшиві стимули й робить Європу ще більш привабливою для нелегалів.

Водночас європейські міністри внутрішніх справ, як повідомляють інформаційні агентства, домовились надати Італії додаткову допомогу в сфері охорони кордонів. Крім того, Єврокомісія має намір докласти зусиль для підписання з Тунісом договору про повернення нелегалів.

ВІДЕО ДНЯ

Дискусія, викликана навалою північно-африканських втікачів, не пройшла безслідно для тих біженців, які вже тривалий час перебувають на території ЄС. Європейські міністри внутрішніх справ підтримали компроміс, який вдалося досягти з Європарламентом. Це рішення передбачає, що втікачі після п'яти років перебування в Євросоюзі прирівнюються в правах до інших іноземців, які такий самий час легально живуть на території країн ЄС.

Для втікачів це означає, що вони серед іншого отримають дозвіл на вільне пересування по Євросоюзу, а також право на роботу й інші соціальні права. Країни ЄС мають тепер два роки часу, аби втілити таке нововведення в життя. Великобританія, Данія та Ірландія не беруть участь у цій ініціативі.

Реклама:

Головне сьогодні