Топ-20 найдивовижніших тварин на межі зникнення. Фото

Саламандра, схожа на прибульця, щур завбільшки з кішку, акула, яка ходить, мураха, що полює як тигр - за даними організації Conservation International, вони належать до видів, що наразі перебувають під загрозою цілковитого зникнення.

Двадцятку найхимерніших із цих створінь, представляє The Telegraph.

Фантастичного листкохвостого гекона Uroplatus phantasticus науковці вперше описали в 1888-му році. Більш ніж за 100 років, у 1998-му, гекона знов зустріли на острові Мадагаскар. Він є найменшим із 12 відомих видів листкохостих геконів. Ці химерні нічні тваринки мешкають лише у первісних, неторканих лісах Мадагаскару.

Листкохвостий гекон

Саламандра "Прибулець" Bolitoglossa sp. nov, яку так охрестили через її схожість із персонажем фантастичної стрічки Стівена Спілберга, не має легенів. Дихає ж вона через свою шкіру. Цей вид був відкритий в Еквадорі в 2009-му році.

ВІДЕО ДНЯ

Саламандра "Прибулець"

Жабку-Піноккіо Litoria sp. nov. дослідники виявили в 2008-му році під час експедиції до гір Фоджа, що в Індонезії. Коли самець цього виду прикликає собі подругу, його носик дивиться вгору. Коли ж жабка перебуває в спокійному гуморі, він зменшується та опускається донизу.

Жабка-Піноккіо

15-сантиметрова велика деревна жаба Nyctimystes sp. мешкає на березі гірської річки в Папуа - Новій Гвінеї. Уперше науці стало про неї відомо в 2008-му році. Пуголовки цього виду мають величезні роти, схожі на присоски, що дозволяє їм "пастися" на річковому камінні.

Велика деревна жаба

Шиншиловий деревний щур Cuscomys ashaninka був знайдений в 1997-1998-му роках у горах Перу. Вперше цього гризуна дивовижних розмірів - завбільшки з домашню кішку - зустріли поблизу руїн стародавнього міста Мачу-Пікчу.

Шиншиловий деревний щур

"Магістра Йоду" - трубконосого фруктового кажана Nyctimene sp. nov. люди зустрічали й раніше, проте описати цей рідкісний вид, що мешкає на території Папуа - Нової Гвінеї науковцям вдалося лише в 2009-му році. Живучи в тропічних лісах, такі кажани відіграють важливу роль у процесі розповсюдженні насіння.

Трубконосий фруктовий кажан

Димчастий медосос Melipotes carolae - ця пташка мешкає в горах Фоджа. На очі дослідникам вона вперше потрапила під час експедиції 2005-го року. Птах має короткий чорний дзьоб, шкіра навколо його очей - яскраво-помаранчевого кольору, під кожним оком звисає "сережка".

Димчастий медосос

Ткач гола Malimbus ballmanni - зграйки цих пташок науковці зустріли в Гвінеї в 2003-му році. Досі вважалося, що цей вид мешкає лише на сході Сьєрра-Леоне, Ліберії та західній частині республіки Кот д'Івуар.

Ткач гола

Крокуючу акулу Hemiscyllium galei вперше побачили в Індонезії в 2006-му році. Акула вміє плавати, проте надає перевагу ходінню на своїх плавцях. Крокуючи прибережними рифами, вона харчується крабами, молюсками та дрібними рибинами.

Крокуюча акула

Рибка "маяк" Рaracheilinus nursalim також зустрічається в Індонезії, цей вид було відкрито в 2006-му році. Під час шлюбного ритуалу самці приваблюють самичок періодичним спалахуванням своїх "електричних" барв.

Рибка "маяк"

Сом Hypostomus plecostomus, знайдений в Сурінамі в 2005-му році, має рот-присоску, що дозволяє йому чіплятися за різні об'єкти навіть в умовах швидкої течії.

Сом Hypostomus

Коник-павич Pterochroza ocellata мешкає в горах Гайани. Велика комаха, яку було відкрито в 2006-му році, для захисту від хижаків застосовує дві ефективні тактики. Коник уміє прикидатися сухим листком або ж навпаки, за допомогою яскравих, схожих на очі плям, удає з себе голову птаха та лякає свого нападника.

Коник-павич

Коник Brachyamytta rapidoaestima, описаний в 2002-му році, зустрічається на території Гайани та Гінеї. Під час полювання він вичікує на своїх жертв, дрібних комах, ховаючись "у засідці" на зворотному боці листка.

Коник Brachyamytta

Бабка виду Рlatycypha eliseva була виявлена в 2004-му році на території Конго. Він інших видів цю комаху вирізняє унікальне забарвлення самців.

Жуки Simandoa conserfariam харчуються екскрементами фруктових кажанів. Представників цього виду комах ученим вдалося знайти лише в одній печері в Гвінеї в 2002-му році.

Мураха-"гачок" Polyrhachis bihamata був виявлений у Камбоджі в 2007-му році. Розмір комахи з викривленим хребтом сягає 1,5 сантиметра.

Мураха-"гачок"

Мураха-тигр Strumigenys tigris, відкритий у Папуа - Новій Гвінеї в 2009-му році, має довжину лише 2 міліметри. Однак, як і його великий тезко, він вміє блискавично захоплювати щелепами свою здобич - крихітних безхребетних.

Мураха-тигр

20-сантиметрового імператорського скорпіона Pandinus imperator науковці виявили на території Гани в 2006-му році. Попри свої загрозливі розміри, створіння живиться лише термітами та дрібними безхребетними, а його отрута не є надто небезпечною для людини.

Імператорський скорпіон

Павука-птахоїда Theraphosa blondi дослідники зустріли в Гайані в 2006-му році. Його вага може сягати 170 грамів, живиться ж він переважно безхребетними, а не пташками.

Павук-птахоїд

"Діно-павук" Ricinoides atewa був виявлений під час експедиції 2006-го року в Гані. Химерне створіння нагадує водночас і павука, і краба, а репродуктивні органи самців цього виду розміщені на їхніх ногах.

Фото з Suburbanjunglerescue.com, Аbc.net.au, Thelifeyouandineverknew.blogspot.com, Limassollink.com, Rockjumperbirding.com, rarelyknown.org, Аquadomik.ru, Сonservationreport.com, Djhives.com, Сommons.wikimedia.org, Аcideformik.com, Аquatropic.uz, Tarantulas.tropica.ru, Jumpalitans.blogspot.com.

Реклама:

Головне сьогодні