Чеські жінки частіше подають заяви на розлучення, ніж чоловіки

47
28 квітня 2011

Чеські жінки набагато частіше подають заяви на розлучення, ніж чеські чоловіки.

Особливості сучасних розлучень дослідив Соціологічний інститут чеської Академії наук, і висновки його - проти часів недавніх - досить несподівані, пише Deutsche Welle.

Розлучення, числом яких Чехія випереджає інші європейські країни, фемінізуються. Більш як половина опитаних чешок звинувачує свого чоловіка, і лише третина опитаних чехів бачить причину невдалого шлюбу в жінці.

Реклама:

Показово, що на такий вагомий раніше чинник, як подружня зрада, сьогодні сторони посилаються не так і часто. А коли вже йдеться за неї, чехи і чешки поділяються - п'ятдесят на п'ятдесят.

Соціолог Марта Воглідалова зауважує, що ініціативність жінок викликано економічною незалежністю й тим, що вони вже не сприймають сім'ю як "фортецю". На занепад традиційної сім'ї звертають увагу й чеські етнологи. Деякі твердять, що великою мірою занепад спричинено масовим атеїзмом, який не має аналогів на європейському континенті.

Найголовніший висновок академічної студії: чеський шлюб утрачає соціальне, економічне підґрунтя і стає чисто емоційним.Реклама: