Табачник: Вчителі мало отримують, тому що мало працюють

— 28 квітня 2011, 17:27

Акції шкільних вчителів з вимогою підвищення їм зарплати не зможуть змінити Закон про державний бюджет.

Про це заявив міністр освіти та культури Дмитро Табачник під час відеоконференції з освітянами, коментуючи мітинги вчителів за підвищення зарплат.

На його думку, вчителі отримують низькі зарплати, тому що працюють менше, ніж, наприклад, у радянські часи, пише ZAXID.NET.

"Ви добре пам'ятаєте, мабуть, яке було навантаження на вчителя в середній школі в радянський час - 18 годин (на тиждень). Але всі вчителі - принаймні, в моїй, 4-й середній школі - боролися за півтори ставки, за 27 годин, і більшість мала навантаження 21-22 години. На сьогодні скільки в нас навантаження в середньому по країні на вчителя в загальноосвітній середній школі? Відповім - 14 годин, а в деяких областях вже дійшло до 12", - наголосив Табачник.

При цьому міністр нагадав, що на початку 90-х років минулого сторіччя навантаження на вчителя київської середньої школи становило навіть 30 годин.

ВІДЕО ДНЯ

"Хіба не в цьому криється в півтора-два рази менша заробітна плата?", - зазначив Табачник, додаючи, що профспілки не хочуть бачити цього нюансу.

Окрім того, Дмитро Табачник наголосив, що цього року вчителі вже отримали до заробітної плати надбавку 20%, і зазначив, що цього року ще планується підвищення зарплати працівників бюджетної сфери загалом.

Коментуючи інформацію про те, що на 18 травня заплановані чергові мітинги працівників освіти щодо підвищення їм заробітної плати, міністр сказав:

"Я хотів би звернутися до всіх керівників в першу чергу. Ви знаєте, я не розумію всі ці рознарядки, які йдуть на 18 травня, на те, щоб знов їхати в Київ, пікетувати і таке інше. Можу сказати, що якщо місцеві бюджети можуть щось вирішити, ми будемо за це дякувати... Ви ж розумієте, що травневими мітингами ми бюджет не змінимо".

В ході відеоконференції Дмитро Табачник також запевнив, що розуміє боротьбу представників освітянських профспілок, але зазначив, що цього року результат цієї боротьби буде відповідати Закону про державний бюджет.

Як відомо, 22 березня під стінами Кабміну в Києві уже відбувся мітинг працівників освіти, які протестували проти низького рівня свого життя

Реклама:

Головне сьогодні