Уряд "заманює" в села молодих лікарів грошима

— 12 травня 2011, 11:41

Молодим медикам за згоду працювати у селі уряд виплачуватиме 5000 гривень "підйомних". Отримати одноразову допомогу за підписанний трирічний контракт із державою зможуть вже цьогорічні випускники вищих медичних шкіл.

Нововведення також стосуються молодих фахівців, які працюють на посадах сімейних лікарів, дільничних лікарів-педіатрів і терапевтів, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, якого цитує Deutsche Welle.

Запровадження урядових "підйомних" вітає також колишній міністр охорони здоров'я, завідувач кафедри нейрохірургії Академії післядипломної медичної освіти Микола Поліщук. Проте ефективними вони можуть бути лише частково, зазначив він.

"Це хоч щось, - каже він. - Але треба розв'язати іще одну нагальну потребу молодих медиків - житло, для купівлі якого треба надавати принаймні дешеві кредити".

Іще одним кроком на шляху до розв'язання проблем медицини на селі екс-міністр вважає реорганізацію юридичної схеми співпраці сільських лікарів і держави. На його думку, сільський лікар має стати юридичною особою, якій держава замовляла б послуги, і бути розпорядником фондів для надання як первинної, так і вторинної медичної допомоги.

ВІДЕО ДНЯ

Натомість заступник голови Громадської ради МОЗ України Андрій Гук одноразовій грошовій допомозі не пророкує жодного впливу на загальний стан справ. Для того, аби зробити сільську медицину привабливішою, треба не лише забезпечити лікарів принаймні службовим житлом, але й створити нормальні умови роботи, каже він. "Багато лікарень в Україні взагалі не схожі на лікарні, їх треба об'єднувати і модернізувати", - зазначає експерт.

Гук переконаний, що в ситуації, коли галузь охорони здоров'я загалом фінансується лише у межах 35-40% від потреби, говорити про перспективи виходу з кризи сільської медицини зарано.

А замість запровадження "подачок" він радить уряду ініціювати реформу галузі на законодавчому рівні. Розроблених для цього стратегій, за його словами, на сьогодні існує вже достатньо.

Реклама:

Головне сьогодні