ВР визначила осiб, яким заборонено всиновлювати дiтей

— 19 травня 2011, 16:40

Рада заборонила усиновлення дiтей людям, якi за станом здоров'я потребують догляду.

Парламент на засiданнi ухвалив закон про внесення змiн до Сiмейного кодексу України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Цей закон встановлює заборону на усиновлення дiтей особам, якi за станом здоров'я потребують постiйного стороннього догляду, особам без громадянства, а також особам якi перебувають у шлюбi з людьми, якi не можуть бути усиновлювачами.

При цьому закон дозволяє усиновлення дитини без згоди батькiв, якщо вони протягом двох мiсяцiв не забирали дитину iз закладу охорони здоров'я.

Також закон встановлює, що дитину - громадянина України, може усиновити iноземець, якщо вiн перебуває не менше нiж рiк на облiку у центральному органi виконавчої влади, до повноважень якого належать питання усиновлення та захисту прав дiтей, а також якщо така дитина досягла п'ятирiчного вiку.

Вiдповiдно до закону, усиновлення може бути здiйснено до закiнчення зазначеного термiну, а також до досягнення дитиною п'яти рокiв у разi, якщо усиновлювач є родичем дитини, або якщо дитина страждає на хвороби, якi внесено до спецiального перелiку хвороб, затверджених Мiнiстерством охорони здоров'я.

А також у разi, якщо здiйснюється усиновлення усiх рiдних братiв i сестер до однiєї сiм'ї. Також усиновлення може здiйснюватися у разi, якщо iноземцi бажають усиновити дитину, яка є братом чи сестрою ранiше усиновленої ними дитини.

Реклама:

Головне сьогодні