Учені розгадали загадку, чому чоловіки "не чують" жінок

— 27 травня 2011, 10:43

"Вибіркова глухота" чоловіків, яка нерідко змушує дружин волати: "Ти мене взагалі чуєш?" має наукове пояснення, виявили експерти з Університетського коледжу Лондону.

Коли чоловік зосереджений на чомусь, він може "вимикати" для себе всі сторонні шуми та справді не чути прохань прекрасної половини не шурхотіти газетою або розвантажити посудомийну машину.

Про це повідомляє The Telegraph.

Під час експерименту науковці попросили 100 добровольців виконати серію завдань різної складності на комп'ютері. Учасникам надягли навушники та попередили, що це допоможе їм сконцентруватися.

Насправді ж у навушниках несподівано лунали різні звуки. По завершенні експерименту добровольців запитали, чи помітили вони їх.

Виявилося, що під час виконання простих завдань - як то розрізнення кольорів - 9 із 10 учасників почули сторонні звуки. Проте вирішуючи більш складні питання, такі як порівняння розмірів різних рисок на екрані, 8 із 10 піддослідних пропустили звуки з навушників "повз вуха".

Цей феномен автор дослідження, професор Ніллі Лаві з Інституту когнітивної нейробіології, назвала "глухотою неуваги". На її думку, він є дуже поширеним, навіть повсякденним явищем.

"Наприклад, занурившись у хорошу книжку або цікаву газету, ви можете не почути оголошення водія поїзда й пропустити вашу зупинку", - сказала вона.

Хто є більш схильним до такої "глухоти" - чоловіки чи жінки, вчені не перевіряли.

"Із мого власного досвіду, я підозрюю, що чоловіки більш схильні (до цього). Але це (твердження) не ґрунтується на жодних наукових фактах", - зауважила вона.

Реклама:

Головне сьогодні