Twitter здав суду першого юзера

— 30 травня 2011, 11:17

Адміністрація мережі мікроблогів Twitter на вимогу каліфорнійського правосуддя розсекретила персональні дані одного із своїх користувачів, мешканця Великої Британії, якого звинувачують у наклепі.

Як повідомляє mediasapiens.kiev.ua із посиланням на The Guardian, запит до верховного суду Каліфорнії (у цьому штаті розташований офіс Twitter) було подано у справі про захист честі й гідності місцевої ради британського регіону Тайнсайд.

Відповідач - також член цієї ради на ім'я Ахмед Хан, якого звинувачують у паплюженні честі й гідності колег в анонімних мікроблогах. Дотепер адміністрації Twitter вдавалося відбитись від подібних запитів, одначе цього разу мережа видала адресу електронної пошти та інші персональні дані, які були в її розпорядженні.

Нагадаємо, світ із завмиранням серця чекає на подальший розвиток подій у справі за позовом футболіста Раяна Ґіґґза проти Twitter та десятків тисяч його користувачів, які наважились назвати британського ловеласа всупереч судовій забороні.

Адміністрація мережі заявила, що попереджатиме своїх користувачів про запити щодо надання персональної інформації, одначе коритиметься, якщо такі запити матимуть законні підстави. За словами Ахмеда Хана, який не визнає свою причетність до анонімного паплюження, він справді отримав попередження від Twitter електронним листом.

"Я не зовсім розумію, що відбувається, - каже Хан, - але це порушує не лише мої громадянські права, але й права кожного, хто будь-коли посилав мені повідомлення у твітері. Я не знав, що вони позиваються до каліфорнійського суду, поки не отримав цього листа від Твітера. У мене було лише чотирнадцять днів, щоб найняти адвоката й спробувати захиститись у суді в десяти тисячах кілометрів від моєї оселі - усе власним коштом". На думку Хана, саме рішення витратити бюджетні кошти на цей позов є зловживанням із боку місцевої ради.

Прес-секретар Тайнсайдської ради заявляє, що позов був поданий ще попереднім головою, одначе чинне керівництво вирішило довести справу до кінця: "Рада зобов'язана захищати своїх співробітників, а цей блог містить неправдиві твердження щодо деяких із них. Тож ми позиваємось, щоб установити, хто за це відповідальний".

Реклама:

Головне сьогодні