Депутати хочуть заборонити українкам виходити заміж у 17 років

— 1 червня 2011, 13:03

Народні депутати України Микола Томенко, Віктор Корж, Євген Суслов та Олена Бондаренко зареєстрували у парламенті проект закону України "Про внесення змін до Сімейного кодексу України", яким пропонується підвищити рівень мінімального шлюбного віку в Україні, повідомляє ZN.ua.

Законопроект враховує рекомендації Комітету ООН з прав дитини. Зокрема, Комітет вважає дискримінаційною норму щодо різниці у мінімальному шлюбному віці, яку встановлено на сьогодні чинним законодавством України: для чоловіків - 18 років, для жінок - 17 років.

Так, у Конвенції ООН про права дитини встановлено, що людина знаходиться у віці до досягнення нею 18 років, коли вона досягає фізичної, інтелектуальної та психічної зрілості, а спроби прив'язати розбіжність у визначенні шлюбного віку молодих людей виключно до різниці у настанні їх статевої зрілості виглядає як дискримінація.

Автори законопроекту переконані, що з точки зору готовності до сімейного життя за критеріями фізичної, моральної та соціальної зрілості і жінки, і чоловіки повинні мати рівні права на санкціонований вступ у шлюб, тому Законопроектом пропонується встановити однаковий шлюбний вік для чоловіків і жінок у 18 років.

Окрім того, законопроектом пропонується визначити винятковий мінімальний шлюбний вік в Україні на рівні 16 років і лише у виняткових випадках.

Як відомо, зараз діє норма чинного законодавства щодо встановлення виключного мінімального шлюбного віку на рівні 14 років

Реклама:

Головне сьогодні